Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
– Czy z terenu, który nie jest duszpasterską sielanką, można wysyłać na oazę ponad 70 młodych? Jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii? – zastanawia się Marcin Jakimowicz. – Chory przez sam fakt, że zachorował, nie przestaje być człowiekiem. – Dlatego nie powinien być traktowany jak przypadek, „wieńcówka z trójki” – podkreśla prof. Danuta Krzyżyk, lingwistka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto o moralnym wymiarze mundialu w Rosji i planach Putina mówi Sławomir Dębski.
Tygodnik Idziemy
– Życzenia na Dzień Ojca – Dlaczego ojcowie są na przegranej pozycji wobec kobiet w prawach do ich wspólnych dzieci? – mówi Ireneusz Dzierżęga, prezes Narodowego Centrum Ojcostwa, w rozmowie z Moniką Odrobińską. – Szczyt w Singapurze a sprawa polska – Czego Polacy powinni się nauczyć po niedawnym spotkaniu prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej? – pisze prof. Kazimierz Dadak. –O tym dlaczego mówienie wyłącznie o prawach człowieka jest ślepą uliczką? – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
Aleksander Doba to jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. W 2010 r. jako pierwszy w historii człowiek przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki między kontynentami, nie używając żagli i silników. Potem ocean przepłynął jeszcze dwukrotnie. Zdobył prestiżowy międzynarodowy tytuł „Podróżnika Roku 2015” National Geographic. O kulisach swoich wypraw przez ocean podróżnik opowiada tygodnikowi „Niedziela”.
Przewodnik Katolicki
– Franciszek nie przestaje nas przekonywać, że zwrot w kierunku ubogich odrodzi duchowo zlaicyzowany świat. Bo to nie my ubogich, ale najpierw oni nas ewangelizują – pisze w najnowszym numerze ks. Mirosław Tykfer. – Na konsystorzu 29 czerwca papież nałoży czternaście nowych kapeluszy kardynalskich. W ten sposób włączy kolejnych biskupów do grona swoich doradców – i tych, którzy w przyszłości wybierać będą nowego papieża – pisze z kolei o. Kasper Kaproń OFM.
Tygodnik Powszechny
Na okładce najnowszego numeru „Tygodnika” Leo Messi. – Celebryta? Multimilioner? Słup reklamowy? Podatkowy przestępca? Pozbawiona emocji maszyna do wygrywania? Trzydziestolatek z umysłowością dwunastolatka? Zanim osądzicie – śpieszcie się kochać Leo Messiego – pisze Michał Okoński w tekście „Oto człowiek”. Przeczytamy również o tym, że austriacki rząd zamknie siedem meczetów i deportuje imamów finansowanych z zewnątrz (co jest niezgodne z prawem); kontrola dotyczy 60 z 260 imamów pracujących w Austrii. – W naszym kraju nie ma miejsca na społeczności równoległe, polityczny islam i tendencje ku radykalizacji – komentuje kanclerz Sebastian Kurz.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze