Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej!

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” dominuje temat stu dni abstynencji na stulecie niepodległości. – Polskość powinna kojarzyć się z trzeźwością i abstynencją, a nie z pijaństwem i proalkoholową mentalnością – mówi bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Ponadto o pustoszejących seminariach duchownych i tajemnicy powołania z ks. Tomaszem Szałandą rozmawia Marcin Jakimowicz.

Tygodnik Idziemy

– Tajemnice Ojca Pio – Nieznane dotąd fakty z życia sławnego stygmatyka przybliża redaktor polskiego wydania jego listów, brat Maciej Zinkiewicz, w rozmowie z Iwoną Budziak. Z kolei o największym wyścigu kolarskim w Polsce, o zasadach w sporcie i o swojej wierze opowiada Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, w rozmowie z Martą Jacukiewicz.

Tygodnik Niedziela

– W dawnym obozie Auschwitz-Birkenau nie ma śladu Edyty, nie ma widocznej informacji o tym, że patronka Europy św. Teresa Benedykta od Krzyża, Żydówka, została zagazowana w jednej z komór i spalona w piecu krematoryjnym – pisze Agnieszka Bugała w artykule „Kto pamięta o Edycie Stein?”. Przeczytamy również o historii siostry zakonnej, która zamieniła mundur na habit.

Przewodnik Katolicki

W „Przewodniku Katolickim” tematem z okładki są nadużycia seksualne w Kościele. To kwestia trudna i bardzo bolesna. – Wykorzystanie seksualne dziecka przez księdza, to zdrada „ojca”. Uleczyć je może tylko spotkanie z „dobrym ojcem” – mówi o. Józef Augustyn w rozmowie z ks. Jarosławem Czyżewskim. Ponadto tygodnik wraca do sprawy chłopców z Tajlandii uwięzionych w jaskini. – W trakcie akcji ratowniczej w tajlandzkiej jaskini Tham Luang media całego świata zwróciły uwagę na zadziwiający spokój i pogodę ducha młodych piłkarzy. To nie był przypadek. Ważną rolę odegrał trener – czytamy.


Tygodnik Powszechny

– Po wakacjach rząd ma ogłosić nową politykę migracyjną, która szerzej otworzy polski rynek pracy na imigrantów, w tym także tych z krajów odległych kulturowo, jak Indie czy Nepal – pisze Marek Rabij zwracając uwagę, że „rynek pracy w Polsce wysycha”. – W 2030 r. – jeśli nic się nie zmieni – pracodawcy będą mieć problem z obsadzeniem aż 4 z 20 mln miejsc pracy – czytamy. Znajdziemy również tematy polityczne. – Właśnie następuje weryfikacja trafności diagnoz i skuteczności terapii dla Polski, które zaaplikował swojemu obozowi Jarosław Kaczyński – pisze Jarosław Flis.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze