Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej!

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” tematem numer jeden jest godne przyjmowanie Komunii św. – Czy za niegodne przyjęcie Komunii Świętej można otrzymać wyrok potępiający? Bez wątpienia. Już św. Paweł napisał, że niegodne przyjmowanie Ciała Pańskiego ściąga na nas wyrok. Ale czy nie jest i tak, że my, słabi ludzie, zawsze jesteśmy niegodni? Owszem. Nie oznacza to jednak, że przystępując do Eucharystii, mamy prawo uznać, że nam się ona należy, że jest prawem niezbywalnym, zawsze i wszędzie – podkreśla ks. Adam Pawlaszczyk.

Tygodnik Idziemy

W tygodniku „Idziemy” przeczytamy o projekcie adopcji misyjnej, który prowadzi nasza redakcja. W artykule „Dzieci Madagaskaru” piszę o tym, na czym polega misyjny program edukacyjny „Misja Szkoła” i kto się może do niego włączyć. – Napełnieni Duchem Świętym w czasie chrztu i bierzmowania mamy nieść Ewangelię aż na peryferie, gdzie jest obojętność wobec wiary – mówi bp Jerzy Mazur w wywiadzie udzielonym Monice Odrobińskiej z okazji Niedzieli Misyjnej.

Tygodnik Niedziela

Siostra Maria Żywiec ze Zgromadzenia Służebniczek Najświętszej Maryi Panny (starowiejskich), która od 1994 r. pracuje w Zambii, wyjaśnia, jak za 10 dolarów można uratować ludzkie życie, opowiada, jak doszło do tego, że siostry Afrykanki skutecznie zastępują Polki, i tłumaczy, dlaczego chciałaby zostać w Zambii do końca życia. Poruszony jest również temat młodzieży. – Opinie o polskiej młodzieży są dziś podzielone. Zresztą sami młodzi ludzie nie bardzo wiedzą, jacy są – pisze ks. Krzysztof Pawlina.

Przewodnik Katolicki

– W Polsce co 47 minut ktoś odbiera sobie życie, a pod względem liczby samobójstw nastolatków jesteśmy na drugim miejscu w Europie. Mimo tak porażających danych udajemy, że problemu nie ma – pisze Hubert Ossowski. – Czuję się samotna i czasem chciałabym zakończyć to przedstawienie i zejść ze sceny. Dzień w dzień je odgrywam, tak aby nikt z widzów nie zobaczył, co dzieje się za kurtyną – pisze Paula na swoim blogu.

Tygodnik Powszechny

– Rok 2063, niewielkie miasto w Alpach. Religia dla większości mieszkańców jest tylko reliktem przeszłości (…) Wśród areligijnych mieszkańców coraz większe zainteresowanie budzi niewielka wspólnota rzymskich katolików. Na początku kilkanaście osób spotykało się w podziemiach kościoła i czytało regułę św. Benedykta dziesięć lat po tym, jak zmarł ostatni miejscowy proboszcz – pisze Jarema Piekutowski, przedstawiając swoje wyobrażenie na temat przyszłości katolicyzmu w Europie.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze