Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” temat relacji między państwem, a Kościołem. – Zapowiadany przez lewicę projekt nowych regulacji stosunków Kościół–państwo jest reliktem antyklerykalnych fobii, nieprzystającym do realiów demokratycznego państwa. Warto jednak dokończyć porządkowanie tego obszaru, dopóki otoczenie polityczne pozwala na prowadzenie merytorycznej dyskusji w tej sprawie – pisze Andrzej Grajewski.
Tygodnik Idziemy
O tym jak świeccy mogą się włączyć w pojednanie między wyznawcami Chrystusa mówi prezes stowarzyszenia Effata Danuta Baszkowska w rozmowie z Moniką Odrobińską. Znajdziemy również komentarz do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i tego, co dzieje się w polityce i w mediach po zamachu na jego życie. – Najważniejsze obecnie pytanie brzmi: co z tej zbrodni wyniknie? – na potrzebę zmiękczenia retoryki politycznej w Polsce po zabójstwie prezydenta Gdańska wskazuje Jacek Karnowski.
Tygodnik Niedziela
Sukces może zmienić ludzkie serce i przyjaciół wokół – ale on sobie z tym poradził. Jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzyki reggae. Pisze, komponuje, wciąż się uczy. I ścisza głos, gdy mówi o domu, o przyjaźni, miłości i… o babci. Z Kamilem Bednarkiem rozmawia Agnieszka Bugała.
Przewodnik Katolicki
– Część lewicy i wspierających ją mediów nie chce, by lekcje religii były opłacane z publicznych pieniędzy. Ale to oczywiste, że wcale nie o dobro finansów państwa tu chodzi, lecz o dobro pewnych środowisk, które za pomocą taniego chwytu chcą zbić polityczny kapitał – pisze w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” Tomasz Królak. O zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i wielkiej szansie na nowe duszpasterstwo pisze z kolei o. Kasper Kaproń OFM.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” rozmowa z Joanną Kulig, która mówi o sukcesie „Zimnej wojny”, ale także o swojej roli w filmie „Kler”. – Film sam w sobie może się podobać lub może oburzać, ale dzięki niemu w końcu pojawiła się publiczna dyskusja na temat współczesnego Kościoła w Polsce, jego bolączek, tematów tabu, tego, że w wielu miejscach ksiądz często jest traktowany z automatu jak święty. Często zapominamy, że na początku każdy jest po prostu człowiekiem. I jako człowiek ma prawo do chwil słabości. Ale są też rzeczy, do których żaden człowiek nie ma prawa – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |