Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” na pierwszym planie Światowe Dni Młodzieży w Panamie. – Nie chodzi o to, by raz na jakiś czas młodzi spotkali się z papieżem. Chodzi o to, by spotkali się ze sobą – pisze Marcin Jakimowicz. Przeczytamy również o tym, w jakim kierunku powinniśmy pójść po tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza. – Potrzebujemy kilku rzeczy, aby po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza nie pogrążyć się we wzajemnej wrogości: większej tolerancji wobec inaczej myślących, pluralizmu w mediach i egzekucji prawa. Czy to możliwe? – zastanawia się Andrzej Grajewski.

Tygodnik Idziemy

– W jaki sposób Panama przygotowała się na przyjęcie Ojca Świętego i pielgrzymów z całego świata? – opowiada Lariana Diaz Menendez, chargé d’affaires ambasady Panamy w Polsce w rozmowie z Piotrem Kościńskim. W najnowszym numerze znajdziemy również „Wołanie o zgodę”. – Szanujmy się nawzajem, bo szanując siebie, szanujemy Polskę. A bez tego możemy łatwo ją stracić – apeluje Krzysztof Ziemiec.

Tygodnik Niedziela

– Nie była mistyczką ani mniszką. To koleżanka z duszpasterstwa, która lubiła lody truskawkowe. Właśnie trwa jej proces beatyfikacyjny. Kim była Sandra Sabattini i dlaczego warto ją poznać w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Panamie? – o tym w najnowszym wydaniu „Niedzieli” pisze Dominika Frydrych. Przeczytamy również o miejscowości Jeevodaya w Indiach, gdzie od 50 lat działa Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych.

Przewodnik Katolicki

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” tematem numer jeden jest nienawiść i to, jak bardzo jest zaraźliwa. – Mamy w Polsce do odrobienia lekcję dialogu społecznego. Brzmi abstrakcyjnie, ale to jest żmudna praca. Są na szczęście fachowcy, którzy mogą nam w tym pomóc, nauczyć nas, jak pożytecznie się „pokłócić”. Bo nie o unikanie sporu tutaj chodzi, ale o umiejętność porozumiewania się bez przemocy. Spór bywa przecież bardzo twórczy – pisze ks. Mirosław Tykfer.

Tygodnik Powszechny

– Tragiczne wydarzenie zagęszcza rzeczywistość. Do tej pory rozrzedzona naszymi przyzwyczajeniami i nieuwagą, rozpryśnięta na drobiny poszczególnych zdarzeń niełączących się z sobą, teraz nagle nabiera nadzwyczajnego ciężaru. Przekracza masę krytyczną, eksploduje, przesuwa się błyskawicznie gwałtowną falą uderzeniową – pisze Tadeusz Sławek o tragedii w Gdańsku. Dominika Matejko pisze z kolei o spotkaniu młodzieży z papieżem. – Mieszkańcy Panamy chcą, aby dzięki Światowym Dniom Młodzieży każdy umiał zlokalizować ich kraj na mapie świata – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze