fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweek Polska” przeczytamy obszerną rozmowę Renaty Kim z Magdaleną Cielecką, Mają Ostaszewską, Jackiem Poniedziałkiem i Maciejem Stuhrem. Rozmowa jest manifestacją ich sprzeciwu wobec polityki obecnego rządu. – Gdy jest czas stabilizacji, gdy nie są naruszane prawa obywatelskie, można zajmować się wyłącznie sztuką, być neutralnym. Ale dziś neutralność to obojętność, egoizm i nieodpowiedzialność – czytamy w rozmowie. Znajdziemy także fotoreportaż dotyczący Jeziora Galilejskiego oraz artykuł Dariusza Ćwiklaka o „postprawdzie”, czyli kłamstwie, które w dobie mediów społecznościowych staje się wszechobecne.
Wprost
Tygodnik „Wprost” zastanawia się, co nas czeka w 2017 roku. Prognozy i przewidywania znajdziemy w tekście „21 trendów na 2017 rok”. Prognoz i analiz politycznych podejmuje się z prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z Elizą Olczyk. – Jarosław Kaczyński nie ma się dokąd wycofać z polityki, ale widać po nim znużenie – podkreśla Staniszkis. „Wprost” podejmuje także temat zamachu w Berlinie, podczas którego zginął polski kierowca. Brytyjski kolega po fachu, David Duncan, postanowił zainicjować w Internecie akcję zbierania pieniędzy, które posłużą jako wsparcie dla rodziny Polaka. Udało się zebrać pokaźną sumę.
Do Rzeczy
– Czy opozycja rozpęta wojnę domową? – tak brzmi pytanie, które zostało zadane przed redakcję na okładce najnowszego wydania czasopisma. Odpowiadają na nie Andrzej Nowak, Piotr Semka i Rafał Ziemkiewicz. Ponadto przeczytamy o wojnie z terrorystami, która toczy się tuż za naszymi granicami. Chodzi między innymi o ostatnie wydarzenia z Berlina. Znajdziemy również raport, który analizuje wyzwania 2017 roku oraz tekst o „kluczu do dobrej polityki zagranicznej” zdaniem Łukasza Warzechy.
Polityka
– Witaj w niespokojnym świecie – takimi słowami wita na okładce 2017 rok tygodnik „Polityka”. O tym, co nas czeka na polskiej scenie politycznej, piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. – W 2017 r. nie będzie co prawda żadnych wyborów, przynajmniej w normalnym trybie, ale będą w nim zachodzić polityczne procesy decydujące o roku następnym, kiedy to zostaną rozpisane wybory samorządowe – podkreślają autorzy. Nie brakuje też tematów z polityki światowej, zwłaszcza dotyczących Donalda Trumpa i Władimira Putina oraz ekonomii. Przeczytamy także o powrocie popularnego „Misia Uszatka”.
wSieci
„To był pucz”. Prezes Jarosław Kaczyński w wywiadzie z Jackiem i Michałem Karnowskimi odpowiada na pytania o ocenę działań opozycji, a także mówi o kondycji władzy w kontekście obecnej sytuacji politycznej. Jednak to nie jedyna godna uwagi rozmowa w najnowszym numerze czasopisma. Przeczytamy również wywiad Piotra Zaremby z minister edukacji narodowej. – Kiedy edukacyjni celebryci tworzyli obecny system, ja jeździłam po Polsce i słuchałam, że ludzie nie chcą gimnazjów – mówi Anna Zalewska. Prognozowania wydarzeń politycznych w 2017 roku podejmuje się z kolei Jan Maria Rokita.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze