fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Japonia wymiera. Jeśli nic się nie zmieni, liczba mieszkańców zmniejszy się z niecałych 127 mln dziś do 88 mln w roku 2065 – pisze w najnowszym numerze „Newsweeka” Jacek Pawlicki. Znajdziemy również fotoreportaż o „afrykańskich kościołach w Londynie”. – W Londynie mieszka ponad 20 tys. chrześcijan pochodzących z Afryki. Zrzeszeni są w ponad 260 kościołach. To największa wspólnota afrykańskich chrześcijan poza kontynentem – czytamy.

Wprost

W jaki sposób różnica zdań przeradza się w kłótnię małżeńską i jak z niej wybrnąć – pokazują na własnym przykładzie psycholog Lucyna Kirwil i językoznawca Jerzy Bralczyk, małżonkowie z wieloletnim stażem. – W jakimś sensie wszystko pełni funkcję edukacyjną, także małżeństwo – przyznaje prof. Jerzy Bralczyk. Przeczytamy również rozmowę o miłości w wieku dojrzałym z aktorką, Katarzyną Herman.

Do Rzeczy

– Najbliższe kampanie wyborcze będą dla niektórych środowisk licytacją na antyklerykalizm. Czy Kościół odważnie stanie w obronie swych praw, które może stracić, gdy do władzy dojdzie lewica?– pyta Piotr Semka w artykule „Między młotem polityki a kowadłem laicyzacji”. – Zamiast powiewu świeżości dostaliśmy od Biedronia ulepszoną wersję Ruchu Palikota. Oznacza to bratobójczą walkę po lewej stronie polityki – zauważa z kolei Łukasz Warzecha w tekście „Wiosna celebryty”.

Polityka

– Spółka Srebrna, fundacja i partia PiS to jeden organizm – co sam Kaczyński potwierdza na ujawnionych nagraniach. Bo dla Prezesa i jego ludzi robienie polityki i pieniędzy ma wspólny cel – przetrwanie politycznego środowiska – pisze Violetta Krasnowska. – Po taśmach Kaczyńskiego PiS znów musi się tłumaczyć. To już ponad rok, jak partia rządząca pozostaje w defensywie. Jaka jest wytrzymałość pancerza „dobrej zmiany”? – piszą z kolei Anna Dąbrowska i Rafał Kalukin.

Sieci

Jacek Karnowski rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości. „Zapowiadano „najważniejszy dzień w dziejach PiS”, mówiono o bombie. Taśmy opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” okazały się jednak politycznym kapiszonem. Jaki jest pana komentarz do tej sprawy?” – pyta lidera PiS Jacek Karnowski. – To nie jest nawet kapiszon, tam przecież nic nie ma. Ale parę spraw chcę sprostować, bo mamy do czynienia z całą masą nieprawdziwych sugestii – mówi Jarosław Kaczyński.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze