fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Jak słyszę, że Tusk miał charyzmę, a ja nie mam, to przypominam sobie tych, którzy mówili, że opozycja nigdy się nie zjednoczy, a Platforma jest skończona – mówi Grzegorz Schetyna w rozmowie z Renatą Grochal. Przeczytamy również o 13-letniej podróżniczce Neli. – Antarktyda to niesamowity kontynent, ląd z lodem. To pięknie wygląda: z wody wystaje czubek góry, jakby Kilimandżaro albo K2. Coś niepojętego – ekscytuje się Nela.

Wprost

W najnowszym numerze „Wprost” rozmowa z kobietą, która naprawdę wiele przeszła. Dzisiaj jej życie jednak powoli się zmienia. – Dostałam nową twarz, wygrałam nowe życie – mówi w poruszającej rozmowie z Agatą Jankowską z „Wprost” Joanna Gnosowska, pierwsza Polka, której przeszczepiono twarz. Ponadto w numerze m.in. wywiady z Marią Kiszczak i Leszkiem Balcerowiczem.

Do Rzeczy

– Rewolucja w Watykanie trwa. Reakcje biskupów na próbę zmiany Kościoła są różnorakie, ale entuzjaści i milczący stanowią ogromną większość. Nic dziwnego, bo za sprzeciw wobec reform Franciszka można słono zapłacić – pisze Krystian Kratiuk w artykule „Dzień sądu dla konserwatystów”. – Nie wychylać się, udawać, że nic się nie dzieje, przeczekać. Tak najkrócej można podsumować strategię, jaką przyjął obecnie Kościół w Polsce wobec papieża Franciszka – pisze z kolei Tomasz Terlikowski.

Polityka

W najnowszym wydaniu „Polityki” przeczytamy o strajku nauczycieli. – Rząd robi, co może, by obrzydzić nauczycieli. Jeśli mu się uda, zrzuci na „belfrów – egoistów” odpowiedzialność za skutki nieudanej reformy systemu oświaty – pisze Joanna Cieśla. – W tej grze kluczowe są stereotypy. Najczęściej przywoływany to ten: nauczyciele co prawda niezbyt dużo zarabiają, ale też niezbyt dużo pracują – czytamy.

Sieci

W dziewiątą rocznicę tragedii smoleńskiej tygodnik „Sieci” przypomina o największym dramacie w historii współczesnej Rzeczpospolitej. Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Tajemnice 10/04” stawiają pytania, na które wciąż nie znaleziono odpowiedzi. Tragedia, która wstrząsnęła społeczeństwem nie tylko w Polsce, wciąż pełna jest nierozwikłanych wątków i domysłów.

 

Zobacz także
Wasze komentarze