fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Wmawianie ludziom, że albo wybierają PiS, który broni Kościoła i Polski, albo są wrogami Boga i ojczyzny, to kłamstwo – mówi Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak” na łamach najnowszego numeru „Newsweeka”. Przeczytamy również o prześladowaniu Kościoła. – To, co spotyka dziś chrześcijan w różnych częściach świata, to „półludobójstwo” – bardzo dobrze zorganizowana akcja, której celem są nie tylko ludzie, ale też kościoły i tradycja – mówi biskup tytularny Hirty Saad Sirop Hanna.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” przeczytamy o filmie dokumentalnym Tomasza Sekielskiego. – Ofiary pedofilii, które ze mną rozmawiały, mówiły, że po opowiedzeniu swojej historii poczuły się lepiej. Jakby zrzuciły ciężar – mówi Tomasz Sekielski, dziennikarz, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Do Rzeczy

– Czy w Polsce realizowany jest scenariusz irlandzki? Czy za pomocą środowisk i pism finansowanych przez George’a Sorosa i niemieckich liberałów przeprowadzana jest u nas rewolucja mentalna? Wystąpienie Leszka Jażdżewskiego może sugerować, że tak właśnie jest – pisze Tomasz P. Terlikowski w artykule „Elita młodych antykatolików”. – W walce o nowy porządek zawsze sięgano po oskarżenia wobec Kościoła – zauważa z kolei Grzegorz Kucharczyk w tekście „Antykościelny schemat”.

Polityka

W najnowszym wydaniu „Polityki” pod lupę został wzięty premier Mateusz Morawiecki. – Jego wystąpienia to połączenie piarowskich trików, fraz peerelowskich dygnitarzy i banałów podobnych do tych, którymi ochoczo dzielą się rozmaici trenerzy personalni, mentorzy i influencerzy. Mateusz Morawiecki wniósł do polskiej polityki prawdziwe retoryczne perły – pisze Malwina Dziedzic.

Sieci

W artykule „Antyklerykalizm środkiem do zdobycia władzy” Marzena Nykiel porusza temat ostatnich wydarzeń o charakterze antyklerykalnym. – Matka Boża Jasnogórska w tęczowej aureoli – obrazoburcze obrazki rozklejone zostały w okolicy kościoła św. Maksymiliana w Płocku. Reakcja na ten skandaliczny cios w święty dla katolików wizerunek była natychmiastowa. Sprzeciw wobec profanacji błyskawicznie zamanifestowali internauci, głos zabrały środowiska katolickie oraz politycy urażeni treścią prowokacji – czytamy.

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze