fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o wizycie abp. Charlesa Scicluny w Polsce. – Wśród jednych budzi postrach, wśród innych nadzieję. Czy wizyta arcybiskupa Charlesa Scicluny zapoczątkuje zmiany w polskim Kościele? – zastanawia się Agnieszka Zakrzewicz. Znajdziemy również tekst Elżbiety Turlej o Danucie Holeckiej. – Odkąd została szefową „Wiadomości”, jest non stop podenerwowana – mówią w TVP.

Wprost

– Lista 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost” ma już 30 lat. Najzamożniejsi ludzie w naszym kraju jeszcze nigdy w historii nie zgromadzili tak potężnego majątku – pisze Szymon Krawiec. – 369 mln zł, czyli o 40 mln zł więcej niż przed rokiem, trzeba było mieć, żeby zadebiutować na tegorocznej liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost”. Próg wejścia rośnie niemiłosiernie z każdym rokiem, bo puchną fortuny najzamożniejszych ludzi w kraju – czytamy.

Do Rzeczy

– Stan Georgia postawił na branżę filmową i dziś nazywany jest Hollywoodem Południa. Tyle że teraz to producenci tacy jak Netflix zaczynają mieć tam więcej do powiedzenia niż deputowani stanowego parlamentu – zauważa Agnieszka Niewińska w tekście „Nie ma aborcji? Nie ma seriali!”. – Duchowa i intelektualna kondycja naszej zachodniej cywilizacji była (i pozostaje) odzwierciedleniem kondycji, w której znajdował (znajduje) się Kościół. Ta ostatnia zaś była i jest uwarunkowana skalą żywotności kultu Eucharystii – pisze Grzegorz Kucharczyk w tekście „Eucharystia, czyli cywilizacja”.

Polityka

W najnowszym wydaniu „Polityki” Edyta Gietka pisze o „Uciekających zakonnicach”. Dziennikarka bierze pod lupę rolę sióstr zakonnych w Kościele i podaje przykłady tego, że zbyt często są one służącymi księży. Ewa Siedlecka pisze z kolei o błędach medycznych. – Lekarze do więzień za błędy medyczne? Co jest zagrożeniem dla zdrowia: kadra medyczna czy polityczna? – pyta publicystka.

Sieci

W artykule „Coraz więcej pytań wokół filmu Sekielskich” Michał Karnowski zastanawia się, czy premiera filmu „Tylko nie mów nikomu” nie była elementem kampanii wyborczej. Zastrzega jednak: „O brudzie, jaki wdarł się do Kościoła, o homoseksualnym lobby wśród kapłanów, oplatającym zbyt wiele miejsc, dopuszczającym się perwersyjnych czynów, o biskupach, którzy nie walczą z tymi patologiami, o pedofilii – zdarzającej się także wśród księży – trzeba i należy rozmawiać” – czytamy.

Zobacz także
Wasze komentarze