Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek
– Szanowny Czytelniku, lektura tego artykułu zajmie 8 minut. W tym czasie w polskich rzeźniach pójdzie pod nóż 16 tys. kurczaków, 344 świnie i 32 krowy. Jeszcze nigdy nie jedliśmy tyle mięsa co teraz – o tym, że mięso jest śmiesznie tanie, ale wkrótce znów będzie luksusem, jak sto lat temu, pisze Radosław Omachel. Kamil Nadolski pisze z kolei o tym, jak niektórzy próbują zarobić na Holocauście. – Znana niemiecka historyczka przez lata wzbudzała współczucie, pisząc o losach krewnych zamordowanych w Auschwitz. Okazało się, że wszystko zmyśliła – czytamy.
Wprost
– Do Polski tylnymi drzwiami próbował wejść sterowany przez Władimira Putina rosyjski bank, który może być przykrywką dla rosyjskich służb. Wynika to z międzynarodowego śledztwa, w którym uczestniczył „Wprost” – czytamy. – Na początku tego roku światowe media obiegł komunikat, że Międzynarodowy Bank Inwestycyjny (MBI) przenosi swoją siedzibę z Moskwy do Budapesztu. Na Węgrzech ma zyskać statut placówki dyplomatycznej, co oznacza, że rosyjski bank będzie zwolniony ze wszystkich podatków, ceł czy sankcji – pisze Szymon Krawiec.
Do Rzeczy
W najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy jak publicyści czasopisma odnoszą się do zmian klimatycznych. – Człowiek nosi w sobie głód dobra, oddania jakiejś wielkiej sprawie. Tę potrzebę wykorzystują klimatyści. A w tle kręcą się młyny wielkich interesów – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Nowa religia – klimatyzm”. – Walka z globalnym ociepleniem to gigantyczny biznes i żerowanie na pieniądzach podatników – przekonuje Tomasz Cukiernik w tekście „Szaleństwo klimatyczne”.
Polityka
– Żeby jakoś funkcjonować w czasie upałów, musimy się chłodzić. Ale sposoby obniżania temperatury w mieszkaniach, autobusach czy biurowcach powodują jej podwyższanie na zewnątrz. Klimatyzacja psuje klimat – pisze Joanna Solska. Na łamach „Polityki” przeczytamy również rozmowę z socjologiem Martą Olcoń-Kubicką o tym, jak młodzi zarządzają swoimi finansami.
Sieci
Na łamach nowego numeru „Sieci” Edyta Hołodyńska rozmawia ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką („Wyrzucę oszustów ze sportu”), który wybrany został na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i oficjalnie stanowisko obejmie on 1 stycznia 2020 roku. – Do końca kadencji jestem w ministerstwie, choć pewne zobowiązania międzynarodowe mam już teraz z tytułu nominacji w Montrealu – wyjaśnia minister. – Będę łączył te aktywności, ale nie będzie to kolidowało z obowiązkami ministerialnymi. Mam wystarczająco dużo energii, by to pogodzić – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |