fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Coraz głośniej mówi się, że przez zainstalowanie jednej z popularnych aplikacji internauci zezwolili na wyciek ważnych danych. – Dzięki awanturze wokół aplikacji FaceApp część ludzi dowiedziała się, jak cennym dobrem może być ich własne oblicze – pisze w najnowszym „Newsweeku” Dariusz Ćwiklak. – W FaceApp pojawiły się specjalne filtry pozwalające zobaczyć, jak ktoś będzie wyglądał za lat kilka, a nawet kilkadziesiąt, albo jak wyglądał w młodości. Zdjęcia z hashtagiem #AgeChallenge zalały media społecznościowe – czytamy. Jakie są tego konsekwencje? O tym w artykule.

Wprost

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” komentarz Tomasza Terlikowskiego do marszu równości, który odbył się w Białymstoku. – Ci, którzy w Białymstoku wznosili wulgarne okrzyki, nie są obrońcami chrześcijaństwa, bo chrześcijaństwo głoszone w ten sposób nie jest już Dobrą Nowiną. Jezus przyszedł także do homoseksualistów – podkreśla Tomasz P. Terlikowski. Jan Śpiewak pisze z kolei o nowym premierze Wielkiej Brytanii. – Nowego premiera Wielkiej Brytanii łączy z Donaldem Trumpem nie tylko fryzura. Obaj doszli do władzy na skutek kryzysu, w jakim znalazła się zachodnia demokracja – uważa Śpiewak.

Do Rzeczy

– Nowy lider konserwatystów Boris Johnson ma skomplikowany życiorys i niesztampowe, choć zmienne poglądy. Jako premier Wielkiej Brytanii może więc podejmować zaskakujące decyzje. Także te dotyczące brexitu – pisze Piotr Kościński w artykule „Boris Johnson: premier zagadka”. Na łamach nowego „Do Rzeczy” również rozmowa z ambasador USA Georgette Mosbacher o JUST Act 447 i amerykańskich żołnierzach w Polsce, a także raport o polityce surowcowej Polski.

Polityka

– Niemal we wszystkich krajach Unii istnieje coś w rodzaju 500 plus, ale nigdzie nie wywołuje takich emocji ani nie zapewniło nikomu takiej hegemonii jak Prawu i Sprawiedliwości w Polsce – pisze Sławomir Sierakowski. Joanna Podgórska pisze z kolei o polskich seminariach duchownych. Jej zdaniem „seks” to w środowisku przyszłych księży temat tabu.

Sieci

Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl w artykule „Operacja Białystok” wraca do białostockiego Marszu Równości. – Wydarzeń w Białymstoku nie można czytać bez kontekstów. Po fali antyklerykalnych prowokacji na paradach LGBT+, gdy sprzeciw społeczny wobec agresywnej promocji ideologii gender został doprowadzony do granic wytrzymałości, wydano zgodę na konfrontację dwóch skrajnych ideowo grup: homoseksualnych aktywistów i kibiców, jawnie walczących z ideologią LGBT. Czy można było nie przewidzieć, że dojdzie do starć? Mimo to nie wyznaczono tras, które uniemożliwiłyby konfrontację. Zupełnie tak jakby właśnie na starcia liczono. Natychmiast zostały zresztą podłapane przez polityków lewicy i sprawnie wykorzystane do politycznej walki – uważa Marzena Nykiel.

 

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze