Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
– Normalny człowiek nie wie, co to znaczy: nie chcieć żyć – mówią pacjenci. Na zaburzenia psychiczne cierpi osiem milionów dorosłych Polaków. Nie mają jak się leczyć – o tym, że psychiatria w Polsce kuleje, a samobójstw w Polsce mamy bardzo dużo pisze Dawid Karpiuk. Przemysław Mućko pisze z kolei o tym, że nie chodzi o to, aby być idealnym rodzicem (bo tacy nie istnieją), ale żeby popełnić jak najmniej błędów. – Mama i tata mają być wystarczająco dobrzy. Dziecku to w zupełności wystarczy. Rodzice idealni nie istnieją – czytamy.
Wprost
– W samym środku kampanii parlamentarnej rozegra się w Unii Europejskiej walka o stanowisko komisarza dla Krzysztofa Szczerskiego. Nawet w PiS można usłyszeć, że sukces całej operacji stoi pod znakiem zapytania – pisze Eliza Olczyk. Przeczytamy również rozmowę z byłym szefem polskiej dyplomacji. – Jarosław Kaczyński powiedział, że uznaje wiek kardynalski – 75 lat – jako moment przejścia na emeryturę. Może to wskazywać, że faktycznie za te cztery lata będzie rozważał zmianę na czele naszego obozu – mówi Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
Do Rzeczy
– Kilkanaście tysięcy ludzi: katolików i prawosławnych, kilkadziesiąt zgromadzeń mających zablokować przejście marszu LGBT obok wielkich białostockich świątyń, nocne czuwania pod pomnikami i miejscami kultu. Stolica Podlasia staje się symbolem społecznego oporu wobec nachalnej ideologii – uważa Wojciech Wybranowski w tekście „Bastion Białystok”. Z kolei dr Gerard van den Aardweg, katolicki psycholog, znawca tematyki LGBT, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem przekonuje, że „Watykan ulega LGBT”.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” przeczytamy między innymi o europejskich upałach. – Europa jęczy i poci się przy kolejnej fali upałów. A klimatolodzy ostrzegają: będzie cieplej – czytamy. – Tuzin europejskich krajów odnotował w tym roku rekordowe dla siebie temperatury, po najcieplejszym europejskim czerwcu w historii pomiarów przyszedł pewnie najcieplejszy lipiec – pisze redakcja tygodnika.
Sieci
W artykule „Białystok: krajobraz po bitwie” Maja Narbutt wraca do ostatnich wydarzeń w Białymstoku związanych z protestem przeciwko marszowi równości. Zauważa na wstępie: – Kiedy patrzy się na centrum Białegostoku, pełne ogródków restauracyjnych, z mnóstwem ludzi, trudno wyobrazić sobie, że niedawno było miejscem gwałtownych wydarzeń – pisze Maja Narbutt.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |