fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Kiedy pytałam polityków PiS, dlaczego tak potępiają in vitro, mówili, że to moralnie niesłuszne, że to zabawa w Boga. Ale prywatnie znam takich, którzy skorzystali z tej metody i mają dzieci – mówi Małgorzata Rozenek-Majdan. Ponadto przeczytamy konsekwencjach krytyki abp. Marka Jędraszewskiego przez o. Pawła Gużyńskiego OP. – W miniony poniedziałek ojciec Gużyński wsiadł do autobusu i pojechał do eremu, miejsca odosobnienia, gdzie będzie przebywał przez trzy tygodnie. Zamilkła jego komórka. Zamarł profil na Facebooku – czytamy. To w związku z karą jaką nałożył na zakonnika prowincjał.

Wprost

„Wprost” ujawnia, jak państwo chroni bohatera jednej z największych afer finansowych współczesnej Polski. – Czy można wziąć udział w defraudacji setek milionów złotych, po czym zachować majątek, mieszkać w Rzymie i mieć apartament przy najbardziej prestiżowej ulicy w stolicy Polski? W garażu mieć maserati, mercedesa i lotusa? Okazuje się, że tak. Trzeba tylko dogadać się z prokuraturą i zostać świadkiem koronnym – pisze Sylwester Latkowski.

Do Rzeczy

W najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy o tym jak wyglądały ostatnie dni przed wojną. – Letnicy w Juracie, w Gdyni, na Huculszczyźnie. A jednocześnie przygotowania do wojny, w którą wciąż wielu nie wierzyło – pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Jutro nadejdą Niemcy”. Przeczytamy również o zmianie na fotelu marszałka Sejmu. – Elżbieta Witek została marszałkiem Sejmu, bo PiS musiał szybko zażegnać kryzys związany z Markiem Kuchcińskim. W partii uznano, że Witek jest wyborem optymalnym, jeśli nie jedynym – pisze Kamila Baranowska w artykule „Witek na kryzys”.

Polityka

W nowej „Polityce” przeczytamy o tym, że trwa spór wokół tzw. ideologii LGBT, w którym mocno uczestniczy również Kościół. – Aby zdjąć odium z Kościoła po wydarzeniach w Białymstoku i po homilii abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”, prawica ogłosiła, że w Polsce trwa wojna religijna – pisze Adam Szostkiewicz. Przeczytamy również o tym jak Kolumbia przyjmuje uchodźców z Wenezueli. – Sąsiednia Kolumbia podjęła decyzję, że wszystkim urodzonym tam dzieciom świeżo przybyłych Wenezuelczyków – a jest ich 24 tys. – zostanie przyznane obywatelstwo kolumbijskie – czytamy.

Sieci

Legenda polskiego jazzu jest pedofilem – ogłasza dziennikarz śledczy Mariusz Zielke. Publikuje relacje ofiar i zapowiada film, który wstrząśnie show-biznesem. Zmowa milczenia, jaka obowiązywała w tej i wielu innych sprawach, ma szansę wreszcie zostać przerwana. Jednocześnie w Sejmie kończą się prace nad ustawą badającą przypadki pedofilii w różnych środowiskach. Na elity pada blady strach. Dlaczego o sprawie nie informują wielkie media, które jeszcze niedawno z taką energią chciały walczyć z tym procederem? – pisze w nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza.

Zobacz także
Wasze komentarze