fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Tygodnik „Newsweek” pisze o „wojnie na górze”. – Interwencja o. Rydzyka, haki i posady dla rodziny – tak wyglądają kulisy walki w rządzie. Mateusz Morawiecki właśnie odwołał zaprzyjaźnionego ze Zbigniewem Ziobrą szefa PZU. Za zgodą prezesa PiS i bez wiedzy pani premier. Za chwilę pracę w spółce straci brat ministra – twierdzi Michał Krzymowski. Przeczytamy również wywiad z Guyem Verhofstadtem o polityce prowadzonej przez polski rząd. Znajdziemy także fotoreportaż z Australii, przez którą przeszedł cyklon Debbie. Spowodował on spore zniszczenia.
Wprost
– Atak na polski konsulat w Łucku to znaczący skok w długiej serii rosyjskich prowokacji przeciwko Polakom i Ukraińcom. Eskalacja jest nieunikniona – pisze Jakub Mielnik w artykule „Putin idzie po nas”. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Polityka prowadzona przez Putina od dawna jest bardzo agresywna. O buncie prezydenta Andrzeja Dudy piszą z kolei Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek. Chodzi o list wystosowany do szefa MON Antoniego Macierewicza, w którym prezydent prosi o wyjaśnienie kilku kluczowych spraw dotyczących obronności kraju.
Do Rzeczy
– Ludobójstwo jest wciąż przekłamane – przekonuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. – Ukraina wzbudza w Polsce takie emocje, że trudno ją traktować wyłącznie jako kordon sanitarny przeciw Rosji – pisze Maciej Pieczyński w artykule „Ukraina polskim okiem”. Przeczytamy również rozmowę Łukasza Warzechy z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, a o drobnych wizerunkowych potknięciach, które potrafią uruchomić lawinę, pisze Rafał Ziemkiewicz.
Polityka
Czy pozycja Polski w NATO słabnie? Taką tezę stawia Juliusz Ćwieluch, który zauważa: „PiS zapewnia, że Polsce potrzebne jest NATO. Ale działa tak, że Polska jest coraz mniej potrzebna Sojuszowi”. Malwina Dziedzic zastanawia się z kolei, co opozycji przyniesie manewr z wotum nieufności. Czy to rzeczywiście było dobre posunięcie? Przecież wystawianie swoich propozycji na pewną porażkę nie jest ani logiczne, ani skuteczne. Ewa Siedlecka natomiast podejmuje temat reformy sądownictwa w wykonaniu Zbigniewa Ziobro. Jak będzie wyglądała planowana rewolucja?
wSieci
Tygodnik „wSieci” dotarł do nieznanych wcześniej zdjęć związanych z katastrofą smoleńską. Widać na nich rozmowy polskiego i rosyjskiego premiera. Czy wnoszą coś do dyskusji o tym, co się wydarzyło 10 kwietnia? Chyba niekoniecznie. Tygodnik przygląda się również relacjom prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Antoniego Macierewicza. To temat, który ostatnio był bardzo często komentowany. Nie wygląda jednak na to, aby w kwestiach obronności panowie byli skonfliktowani. Ponadto przeczytamy rozmowę Michała Karnowskiego z prof. Ryszardem Legutko.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze