fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Coś z nami nie gra, skoro hasło kampanii »Kocham. Nie biję« tak często bywa odczytywane jako »Kocham. Nie katuję«, a prawie 70 procent Polaków uważa, że »czasem trzeba dać dziecku klapsa«” – pisze w najnowszym numerze „Newsweeka” Łukasz Pilip. Magdalena Grzymkowska pisze z kolei o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. „Jedni odetchnęli z ulgą, snują marzenia i czekają na świetlaną przyszłość. Inni zaklinają się, że historia zatoczy koło i Wielka Brytania wróci do Unii Europejskiej” – czytamy.

Wprost

Koniec z plastikiem. Przynajmniej w popularnej sieci fast foodów. „Polska jest pierwszym krajem, w którym McDonald’s wprowadza papierowe produkty jednorazowego użytku w miejsce plastikowych”. We „Wprost” przeczytamy również o nieśmiertelnej muzyce disco polo. „Disco polo wróciło i cieszy się drugą młodością. Nie wykończyły go mody, trendy ani zagraniczni wykonawcy. Ta muzyka przeżyje wszystko. Kiedy na scenie pojawia się Zenek Martyniuk, skaczą słupki oglądalności. Benefis króla disco polo emitowany 26 grudnia przez telewizyjną Dwójkę miał 4 mln widzów i pokonał nawet »Kevina samego w domu«” – czytamy.

Do Rzeczy

Na okładce tygodnika „Do Rzeczy” mocna teza, że „lewica zakłamuje polską historię”. „Lewica – ta nowa od Adriana Zandberga i ta stara od Włodzimierza Czarzastego – jest wyczulona na jakikolwiek nawrót do przestrzeni publicznej treści faszyzujących, uznając je za groźbę powrotu do zbrodni drugiej wojny światowej. W drugą stronę to nie działa. Lewica nie widzi w przeszłości swojej formacji niczego niepokojącego” – pisze w tekście „Marks na słodko” Piotr Semka.

Polityka

Świat wpada w histerię z powodu chińskiego koronawirusa. Czy jest on rzeczywiście tak bardzo niebezpieczny? O tym pisze Paweł Walewski. W „Polityce” znajdziemy też tekst przemówienia Mariana Turskiego, byłego więźnia Auschwitz, który wziął udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Pojawia się również informacja o tym, że grupa polskich i zagranicznych osobistości zgłosiła Mariana Turskiego do Pokojowej Nagrody Nobla.

Sieci

W artykule „Dzieci pod presją” opublikowanym na łamach „Sieci” Dorota Łosiewicz wskazuje na stan zdrowia psychicznego polskich dzieci. „Według danych Eurostatu, opracowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Polska jest na drugim miejscu pod względem liczby samobójstw dzieci i młodzieży do 19. roku życia w Unii Europejskiej. Młodzi ludzie w Polsce mają coraz większe problemy ze zdrowiem psychicznym: 3–5 proc. nastolatków cierpi na depresję, a ok. 20 proc. osób do 18. roku życia doświadcza przynajmniej jednego jej epizodu. Dziś dzieci nie mają już czasu na zabawę na podwórku ani na zwykłe fikołki na trzepaku. Są w ciągłym niedoczasie. […] Żeby niczego nie przegapić, żeby młody człowiek wciąż się rozwijał […]. No i żeby rodzice nie musieli się za dużo zajmować młodym człowiekiem” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze