Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
„Kaczyńskiemu przyświeca cały szereg idei, począwszy od silnego państwa, po niewątpliwie głęboki patriotyzm. Ale w imię tych wartości posługuje się metodami, które przybierają postać bezwzględnego cynizmu” – mówi „Newsweekowi” Jarosław Gowin. „Wyobrażam sobie życie poza polityką, wróciłbym do pisania książek i wykładów akademickich. Grzeszyłbym pychą, gdybym uważał, że polska polityka nie poradzi sobie beze mnie” – dodaje były wicepremier.
Wprost
„Trener Czesław Michniewicz poprowadzi reprezentację Polski w marcowych barażach o udział w mistrzostwach świata w piłce nożnej i to nie jest koniec złych wiadomości. Niezależnie od wyników w marcu, nowy selekcjoner ma pracować z kadrą co najmniej do końca roku. Konferencja, na której zaprezentowano Michniewicza, obudziła demony przeszłości polskiego futbolu. Czy Michniewicz broni się sportowo?” – zastanawia się Dariusz Grzędziński na łamach internetowego tygodnika „Wprost”.
Do Rzeczy
„Po jesiennych, bardzo niedobrych danych o efektach naboru do seminariów duchownych otrzymaliśmy raport dotyczący stanu osobowego w życiu konsekrowanym. Czy możemy powiedzieć, że lata 2021 i 2022 będą tego rodzaju tąpnięciem wewnątrz polskiego katolicyzmu co rok 1965 we Francji? Jeśli tak, to reakcją Kościoła nie powinna być aktywistyczna desperacja, ale przemyślane decyzje, jakie środki zaradcze powinny zostać podjęte” – pisze na łamach „Do Rzeczy” Tomasz Rowiński.
Polityka
W najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka” Tomasz Witkowski pisze o tak popularnym dzisiaj „treningu uważności”. „Mindfulness, czyli „trening uważności”, staje się coraz popularniejszy jako metoda autoterapii. Jednak wykorzystywany bezrefleksyjnie może odbić się na zdrowiu” – pisze publicysta. „Światowa gospodarka powoli wydobywa się z kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. Do starej formy mierzonej wysokim wzrostem PKB już jednak nie wróci, ostrzegają ekonomiści. To zaś oznacza zagrożenie dla systemów demokratycznych – czy przetrwają, nie mogąc obiecać stałego wzrostu dobrobytu?” – tym tematem zajmuje się z kolei Edwin Bendyk.
Sieci
Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat zamieszania wokół Ordo Iuris. Czy skandal obyczajowy w instytucji, która znana jest z ochrony rodziny i tradycyjnego małżeństwa zaszkodzi organizacji? Tygodnik przytacza słowa prezesa Ordo Iuris, który podkreśla, że ze strony Instytutu „poważne naruszenie zasad i sprzeniewierzenie się wartościom, w których obronie stajemy, spotkało się z niezwłoczną i stanowczą reakcją, żądaniem i przyjęciem rezygnacji wiceprezesa zarządu”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |