fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Newsweek” w tym tygodniu pisze o ofiarach wojny w Ukrainie. Skupia się na uchodźczyniach, które trafiły do Polski. „Wśród tysięcy ofiar wojny przybywających do Polski są zgwałcone Ukrainki. Skala zjawiska jest nie do ogarnięcia – mówią osoby zajmujące się pomocą dla uchodźców” – czytamy. W numerze znajdziemy tez wywiad z Natalią de Barbaro poświęcony psychologii ekologii. „Uważam, że mamy za dużo sytuacji: wszystko albo nic. Więcej zrobimy dobrego dla matki Ziemi, jak poszukamy swojego środka, który z kolei będziemy konsekwentnie praktykować” – mówi autorka książki „Czuła przewodniczka”. Poza tym w tygodniku także m.in. artykuł o niemieckiej grupie Rammstein i wywiad z Jackiem Podsiadła o kiepskim czasie dla poetów.

Wprost

W najnowszym wydaniu internetowego tygodnika „Wprost” przeczytamy materiał pt. „Podróż po cud”. W tekście prof. Anna Raciborska z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie opowiada o niekonwencjonalnych metodach leczenia i nie zawsze potrzebnych terapiach zagranicznych dla ciężko chorych dzieci. W wydaniu także wywiad z Ewą Ewart, dokumentalistką. „Nie boję się śmierci. Jestem przekonana, że po śmierci czekają na mnie kolejne fantastyczne przygody” – opowiada dziennikarka.

Do Rzeczy

Redakcja „Do Rzeczy” w majówkowym wydaniu pisma rozmawia z prof. Maciejem Krzakowksim, krajowym konsultantem w dziedzinie onkologii klinicznej. Specjalista opowiada o szansie związanej z leczeniem chorych na raka płuc. Poza tym znajdziemy też materiał o 40-leciu Radia Solidarność. „Władze potraktowały pojawienie się radia jako wyjątkowo bezczelne wyzwanie ze strony podziemia” – czytamy. Jeden z artykułów dotyczy też zagadnienia z pogranicza polityki i gramatyki – „na Ukrainie” czy „w Ukrainie”?

Polityka

Tygodnik „Polityka” publikuje druga część rozmowy z Donaldem Tuskiem. Polityk opowiada m.in. o niemieckiej polityce obłaskawiania Putina, przyszłości Rosji i Zachodu i o bezpieczeństwie Polski. „Teraz decyduje się nasza przyszłość” – czytamy. W wydaniu znajdziemy też rozmowę z dr. Pawłem Wróblewskim o najnowszej historii polskiej Cerkwi, relacji z Rosją i o uprawianiu polityki pod osłoną wiary. Profesor Bogdan de Barbaro opowiada za to o tym, czy światem rządzą wariaci.

Sieci

W tygodniku „Sieci” przeczytamy tym razem rozmowę pt. „Nie jesteśmy już przystawką”, w której Jacek Karnowski pyta prof. Waldemara Parucha, politologa i twórcę Centrum Analiz Strategicznych m.in. o ocenę rosyjskiej napaści na Ukrainę z polskiego punktu widzenia. O „Bankructwie polskiej inteligencji”, nowej książce prof. Aleksandra Nalaskowskiego pisze za to Jacek Koronacki. A Dorota Łosiewicza natomiast rozmawia z Krystianem Ochmanem, wnukiem wybitnego polskiego tenora, który będzie reprezentował Polskę w muzycznym konkursie Eurowizja 2022.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze