fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Przygotowania do wigilii Ferajna zaczęła już w październiku. Potrzeba 15 kg śledzi, 18 litrów barszczu, 50 kg ciasta… Jedzenie ma być domowe, dla setki samotnych seniorów. Ferajna to jedna z tysięcy internetowych grup sąsiedzkich. Na co dzień jest jak słup ogłoszeniowy i osiedlowy bazarek w jednym” – pisze Agnieszka Berlińska w „Newsweeku” w tekście „Sąsiedzka opowieść wigilijna”.

Wprost

„Wypowiedź ojca Tadeusza Rydzyka na temat rzekomego męczeństwa biskupów, którzy zostali ukarani przez Stolicę Apostolską za tolerowanie nadużyć seksualnych wobec małoletnich jest skandaliczna, ale niestety nie zaskakuje. O wiele bardziej skandaliczny jest brak reakcji biskupów na tę wypowiedź, choć i on – uczciwie rzecz biorąc – szczególnie nie zaskakuje” – pisze Tomasz Terlikowski na łamach najnowszego wydania „Wprost”.

Do Rzeczy

„Trzeba zachować powściągliwość w zrównywaniu Rosji i Związku Radzieckiego. Z moich doświadczeń wynika, że w Rosji dokonało się jednak wiele nowego, choć nie w takim tempie i skali, jakich byśmy sobie życzyli” – tłumaczy w najnowszym numerze „Do Rzeczy” ks. prof. Waldemar Chrostowski. Rozmawia z nim Karol Gac.

Polityka

„Skończyła się mundialowa przygoda polskiego futbolu. Piłkarze wylecieli w asyście wojskowych odrzutowców, a wrócili chyłkiem, bocznym wyjściem z lotniska. A zamiast dumy z osiągniętego wyniku – „najlepszego od 36 lat” – było zażenowanie jakością gry i wstyd z powodu afery premiowej, czyli obiecanych i wycofanych pieniędzy od premiera” – pisze Marcin Piątek w nowym wydaniu „Polityki”.

Sieci

W świątecznym wydaniu tygodnika „Sieci” Grzegorz Górny przybliża fascynującą historię trzech mędrców, która do dziś rozpala wyobraźnię chrześcijan i wywołuje zażarte debaty naukowców. Ponadto w tygodniku dodatek „Sieci pod choinkę” z artykułami dotyczącymi świąt, wigilii, prezentów, tradycji. „Ponieważ przybysze z daleka spostrzegli na niebie gwiazdę, która zmusiła ich do wyruszenia w drogę, musieli zajmować się astrologią. W ówczesnym świecie kulty astralne, związane z obserwacją nieba, odgrywały dużą rolę w życiu religijnym całych społeczeństw” – czytamy w jednym z artykułów.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze