fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W nowym wydaniu „Newsweeka” znajdziemy rozmowę z Tomaszem Kotem, aktorem. Artysta mówi m.in. o swojej najnowszej roli – wcielił się w Tadeusza boya-Żeleńskiego. Poza tym magazyn publikuje niezwykłe materiały – zdjęcia z wnętrza płonącego, warszawskiego getta, których nie zrobili hitlerowscy Niemcy. „Gdy wszystko zostało sprawdzone dwa razy, sięgnąłem po ostatni karton ze strychu w domu siostry. I niczym w klasycznym thrillerze ostatnia rolka filmu wyjęta z ostatniego pudełeczka tego kartonu okazała się poszukiwanym negatywem – wspomina Maciej Grzywaczewski, opozycjonista z czasów PRL. Autorem zdjęć jest jego ojciec Zbigniew Leszek Grzywaczewski, polski strażak gaszący pożary w warszawskim getcie” – czytamy.

Wprost

„Polityka to jest wojna nie tylko o korzyści duchowe, ale również, a właściwie przede wszystkim – materialne, choć oczywiście pod hasłami duchowości, patriotyzmu i szlachetności” – mówi w rozmowie opublikowanej w najnowszym wydaniu internetowgo tygodnika „Wprost” Jan Englert, aktor i reżyser. Przeczytamy też o lekarzach pod bombami. „Szpital w piwnicy w Bachmucie, bombardowane porodówki w Mariupolu, Chersoniu czy Wilniańsku – medycy i lekarze próbują nie poddawać się do końca” – zapowiada tekst redakcja magazynu..

Do rzeczy

„tekst”Do Rzeczy” pisze o brytyjskim księciu Harrym – w tekście zatytułowanym „Zapasowy”. „Przez 38 lat inni opowiadali o mnie, teraz ja opowiem o sobie”. Zapytany, jak można pogodzić potrzebę ochrony prywatności z publicznym opowiadaniem o życiu prywatnym, Harry, książę Sussex, odpowiedział, że film Netflixa i książka są „potrzebne i zasadnicze” „Do Rzeczy” sprawdza, czy tak rzeczywiście jest. W numerze także artykuł o sytuacji politycznej w Brazylii. „Żałosna próba nielegalnego „odzyskania władzy” przez sympatyków byłego prawicowego prezydenta Bolsonaro utrudni powrót do rządów konserwatystów nie tylko w Brazylii i da światowej lewicy nowy bat na prawicowych kandydatów” – czytamy.

Polityka

W „Polityce” znajdziemy tekst Ziemowita Szczerka na temat tego, jak się przestawić „z rosyjskiego na ukraiński”. „Jak to wygląda w praktyce, kiedy nagle, z dnia na dzień, odrzuca się język rosyjski i zaczyna mówić po ukraińsku? I już nie ma powrotu” – czytamy. W numerze przeczytamy też rozmowę z psycholożką dr Małgorzatą Wójcik o tym, jak wygląda dziś przemoc szkolna. „Nie ma nic gorszego niż bagatelizowanie: „Nie przejmuj się, w szkole tak już jest, takie końskie zaloty” – czytamy w tekście o „wrogojacielach” i „zdziraciółkach”. „Polityka” opisuje też jak Brazylia żegna swojego „króla”, czyli piłkarza Pele.

Sieci

W tygodniku „Sieci” znajdziemy tekst o księciu Harrym i jego zonie Meghan. Jak jedna z najbardziej rozpoznawalnych par świata wpisuje się w „kult otwartości”? W dziale zagranicznym znajdziemy też materiał poświęcony temu, jak przyjęcie od pierwszego stycznia euro dotknęło społeczeństwo chorwackie. Jest też materiał na temat edukacji, który zatytułowano bardzo prowokacyjnie: „Historia czy matematyka?”.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze