fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” Michał Krzymowski komentuje awanturę wokół Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. – Awanturami wokół opolskiego festiwalu TVP wystawiła się na pośmiewisko. Jacek Kurski może jednak spać spokojnie, bo jego najważniejszy widz wie, że doszło do prowokacji – twierdzi Krzymowski. Wart uwagi jest tekst Karoliny Pasternak na temat najnowszego filmu Michaela Hanekego, który obnaża nasz stosunek do uchodźców. Przeczytamy również wspomnienia Anny Szulc i Jacka Tomczuka związane ze Zbigniewem Wodeckim.
Wprost
– Donald T. spotkał się w Brukseli z Donaldem T., były polityka i drobne złośliwości – piszą o spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych z szefem Rady Europejskiej Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Autorki poruszają także temat wotum nieufności dla szefa MON, Antoniego Macierewicza. Przeczytamy również rozmowę z Kayah, piosenkarką, o której znowu zrobiło się głośno głównie za sprawą Festiwalu w Opolu. – Nie namawiałam nikogo do bojkotu Opola, to były indywidualne decyzje samych artystów – mówi Kayah w rozmowie z Marcinem Hajdukiem.
Do Rzeczy
W najnowszym numerze Piotr Semka rozmawia z byłym premierem Janem Olszewskim o kulisach obalenia jego rządu. Ponadto przeczytamy komentarz do ostatniego zamachu terrorystycznego w Manchesterze. – Zamachy powszednieją. Terroryści naruszyli więc kolejne tabu. W najtragiczniejszym od 12 lat ataku na Wyspach celowo zaatakowali tak, by zabić jak najwięcej jak najmłodszych – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Dzieci na celowniku dżihadu”. W tym wydaniu także 20-stronicowy dodatek specjalny „Obalenie rządu Olszewskiego”.
Polityka
– 63 lata, o pokolenie młodszy mąż i rola pierwszej damy Francji. Czy Brigitte Macron to nowa Brigitte Bardot? Symbol kolejnej rewolucji obyczajowej, która już się dzieje, a jedynie potrzebowała ikony? – zastanawia się Martyna Bunda. Mariusz Janicki i Wiesław Władyka piszą z kolei o polskiej scenie politycznej, a konkretnie o Platformie Obywatelskiej, której co prawda przybywa punktów w sondażach, ale nadal jest powszechnie krytykowana. Szczególnie dziwnie jest stanowisko PO wobec uchodźców. Nie jest ono jasne nawet dla posłów tej partii.
wSieci
– Zamachowiec z Manchesteru był synem libijskich imigrantów, urodził się już w Wielkiej Brytanii. Dla lewicy to dowód, że islamskiego terroryzmu nie należy mieszać z kwestią imigracji – pisze Jacek Karnowski. Ponadto redakcja tygodnia wSieci uważa, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość – czytamy na okładce. Wydarzenia na polskiej scenie politycznej komentuje Bronisław Wildstein w tekście pt. „PiS a kontrrewolucja”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze