fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Na okładce najnowszego „Newsweeka” kadr ze słynnego już „Ucha Prezesa”, a w środku wywiad z Robertem Górskim. – Andrzej Duda nie do końca sobie radzi i tak niechcący wyszło, że stał się Adrianem – mówi Robert Górski, autor serialu „Ucho Prezesa”. Ponadto Tomasz Lis zwraca uwagę, że celem tzw. Państwa Islamskiego nie są zamachy same w sobie, ale wywołanie strachu. – Jest tylko jeden duży europejski kraj, w którym ISIS osiągnęło prawie wszystkie swoje cele. To Polska. Nie były tu nawet potrzebne zamachy. Wystarczyła władza gotowa, by ubić na nich polityczny interes – twierdzi redaktor naczelny „Newsweeka”.
Wprost
Dla redakcji tygodnika „Wprost” najważniejszym tematem w tym tygodniu jest życie osobiste polityków. Jak bardzo ich praca wpływa na relacje z najbliższymi? – Życie parlamentarne jest bardzo męczące, polityka jest na pierwszym miejscu, zabiera większość czasu, dom jest tylko noclegownią. Trudno w takich warunkach podtrzymywać małżeńskie więzi – mówi Mirosława Kątna, dawna posłanka SLD i rzeczniczka praw dziecka. Ponadto Tomasz Terlikowski komentuje nagrania z udziałem ks. Kazimierza Sowy, które ujrzały światło dzienne kilka dni temu. – Takie rozmowy się zdarzają – pisze publicysta.
Do Rzeczy
W najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy między innymi o konkurencyjnych programach informacyjnych, które są jak „lustrzane odbicia”. – „Fakty” i „Wiadomości” są jak lustrzane odbicia. Można się na ten stan oburzać, można jednak dostrzec, że ktoś – pierwszy raz od lat – odsłonił to, co było niewidoczne – pisze Marcin Makowski w artykule „Polska w lustrzanym odbiciu”. Rafał Ziemkiewicz podkreśla z kolei, że prezydent Andrzej Duda usiłuje budować swoją pozycję bez wchodzenia w konflikt z prezesem PiS. Jego zdaniem prezydent wizerunkowo traci i trudno będzie mu to odrobić.
Polityka
– Rząd chce specjalną ustawą zmusić klientów kablówek i platform cyfrowych do płacenia na zadłużone media państwowe – czytamy w najnowszym numerze „Polityki” w artykule „Zrzutka na TVPiS”. Ewa Wilk w rozmowie z prof. Iwoną Jakubowską-Branicką zastanawia się z kolei, skąd bierze się mowa nienawiści i jak powinniśmy z nią walczyć. Druzgocąca siła nienawistnych słów ujawnia się przede wszystkim w naszym życiu politycznym. Niestety oglądając tę formę komunikacji w mediach, przenosimy ją na naszą codzienność. Warto i trzeba to zmieniać.
wSieci
W najnowszym tygodnika „wSieci” pierwszy od wyborów przewodniczącego Rady Europejskiej wywiad z Jackiem Saryusz-Wolskim. Europoseł ujawnia, że Donald Tusk działa na szkodę Polski, a totalna opozycja kieruje się wyłącznie prywatą, a nie interesem kraju – twierdzi redakcja tygodnika „wSieci”. Ponadto dziennikarze Marek Pyza i Marcin Wikło w materiale „Tego nie da się obronić” wracają do sprawy, którą opisali w poprzednim numerze pisma – w jaki sposób Rosjanie traktowali ciała ofiar katastrofy smoleńskiej.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze