Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
W tygodniku „Newsweek” przeczytamy o tym, jak ukraińscy hakerzy wprowadzają chaos na rosyjskim rynku. „Kilka miesięcy temu z supermarketów w całej Rosji zaczęło znikać mleko. Nikt nie rozumiał dlaczego. Z danych wynikało, że krowy nigdy nie dawały go tak dużo. Tak naprawdę nie miało to jednak nic wspólnego z branżą mleczarską. Po prostu kolektyw znany jako IT Armia Ukrainy zhakował system cyfrowego uwierzytelniania produktów mlecznych i mięsnych w całej Rosji, doprowadzając do jego wyłączenia” – pisze Maciej Nowicki.
Wprost
„Mamy przechlapane. Kierownictwo wierzy w cuda – w ten sposób zareagował jeden z wieloletnich działaczy PSL na wieść, że Michał Kołodziejczak, lider Agrounii będzie kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Trzecia Droga prawdopodobnie będzie najbardziej poszkodowana z powodu tego transferu, ale z drugiej strony nie ma pewności, że Donaldowi Tuskowi się on opłaci” – czytamy w tekście Elizy Olczyk.
Do Rzeczy
„Ukraińcy w Polsce przestali być po prostu jedną z wielu mniejszości narodowych, stając się kimś pośrednim między gościem a gospodarzem. To z kolei każe się zastanowić, czy przypadkiem Polska, bez zgody samych Polaków, nie została przekształcona w państwo dwunarodowe” – pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Jan Fiedorczuk. „Naczelnym problemem pozostaje brak długofalowej strategii związanej z napływem uchodźców. Specustawa dawała im prawo do 18 miesięcy legalnego pobytu w Polsce oraz wiele szczególnych udogodnień” – czytamy.
Polityka
„Pytają o mięso z uboju rytualnego, targują się ze sprzedawcami, czasem wydziwiają. Mimo to górale nie mogą się już bez nich obyć. Niemal co drugi turysta w Zakopanem przyleciał z Półwyspu Arabskiego” – czytamy w „Polityce”. „– Trzeci raz tu jestem. Za pierwszym razem przyjechałem z kolegą, rok temu zabrałem rodzinę i oni też się zakochali. W tym roku po raz pierwszy poszliśmy w góry” – przyznaje z dumą Muhammad z Dubaju na łamach tygodnika.
Sieci
Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, w rozmowie z Michałem Karnowskim opublikowanej na łamach „Sieci” odnosi się do przegłosowanego przez Sejm referendum, które ma odbyć się podczas najbliższych wyborów. Według niego pytania w nim zawarte są kluczowe dla przyszłości Polski i Polaków. Minister stanowczo podkreśla, że pomysł lidera opozycji, aby zbojkotować tę inicjatywę spali na panewce. Minister Sasin opisuje, jak bardzo mylą się liberałowie, którzy twierdzą, że kapitał nie ma narodowości, a prywatne jest zawsze lepsze niż państwowe. „Polacy doskonale już wiedzą, że ma ogromne znaczenie to, czy coś jest w rękach polskich, czy niemieckich albo rosyjskich. Nie ma wolności bez własności. Jesteśmy w momencie, w którym dalsza wyprzedaż byłaby dla naszego państwa, dla nas wszystkich, śmiertelnie niebezpieczna. Czyniłaby nas całkowicie bezbronnymi” – wyjaśnia minister aktywów państwowych.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |