fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy rozmowę z piosenkarką Patrycją Markowską. „Mój tata mi kiedyś powiedział, że człowiek jest dojrzały dopiero wtedy, kiedy jest gotów wziąć odpowiedzialność za siebie i za swoich bliskich. Udział w wyborach jest najprostszym aktem odpowiedzialności. Za kraj, w którym mieszkam, za to, jak się będzie w nim żyło. Nie tylko mnie. Mój syn za chwilę skończy 16 lat, bardzo bym chciała, żeby żył w kraju, w którym nie wyklucza się ludzi. Z żadnego powodu: koloru skóry, orientacji seksualnej, wiary” – mówi wokalistka.

Wprost

„Walczący brzydko się chwytają. Tak najkrócej podsumować można to, co dzieje się wokół skandalu pedofilskiego wśród polskich youtuberów. Jest jasne, że takie sprawy trzeba załatwiać i im przeciwdziałać. Kłopot polega na tym, że politycy dwóch głównych partii tylko nimi grają, a dobro skrzywdzonych mają w bardzo głębokim poważaniu. Wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska niestety potwierdzają tę opinię” – pisze Tomasz Terlikowski na łamach „Wprost”.

Do Rzeczy

„Media katolickie na świecie postrzegają abp. Stanisława Gądeckiego jako hierarchę, który może odegrać znaczącą rolę na arenie Kościoła powszechnego” – czytamy na łamach tygodnika „Do Rzeczy”. „Na tle innych biskupów metropolita Poznania wyróżnia się otwartością wypowiedzi o procesach rewolucyjnych uderzających w katolicyzm. Czas, w który właśnie wkracza, może mu ułatwić zaangażowanie w globalne zagadnienia” – pisze Paweł Chmielewski.

Polityka

W tygodniku „Polityka” przeczytamy o dzieciństwie na plebanii, czyli o dzieciach księży. „Mocno zaczepiam instytucję Kościoła. Nie chcę nazywać tego wojną, bo na wojnie nie ma pola do negocjacji. A ja wychodzę z taką propozycją. Usiłuję otwarcie porozmawiać z Kościołem o dzieciach księży. Chcę, żeby wysłuchał naszych historii i publicznie o nas mówił. Nie zbywał stwierdzeniem, że to żaden wielki problem. Jeśli to nie problem, to dlaczego w naszych dokumentach w polu „ojciec” widnieje fikcyjne nazwisko albo pozostaje puste?” – mówi Marta Glanc, córka duchownego.

Sieci

Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Piekło na zlecenie Berlina” opublikowanym na łamach „Sieci” podejmują temat polityki migracyjnej Unii Europejskiej, której Polska nie chce zaakceptować. Uważają, że powszechny brak zgody na przymusową relokację imigrantów wyrażony przez Polaków w referendum może dać państwu polskiemu narzędzie do skutecznego sprzeciwienia się Brukseli. „Polska pod rządami lewicy i liberałów już się temu nie przeciwstawi. A argument o otwarciu naszych domów i budżetu na Ukraińców niewiele pomoże. Usłyszymy, że przecież inne kraje też przyjęły uchodźców wojennych zza naszej wschodniej granicy, a nie uchylają się przed pomocą dla przybyszów z Afryki. To będzie kapitulacja” – uważają publicyści.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze