fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Casting na świadków koronnych oficjalnie można uznać za otwarty. Jako pierwszy na scenę z przytupem wszedł były funkcjonariusz CBA i były poseł partii Kaczyńskiego, szerokiej publiczności znany pod pseudonimem agent Tomek” – pisze w najnowszym wydaniu „Newsweeka” Tomasz Sekielski. „Jego najnowsze rewelacje, jeśli się potwierdzą, powinny raz na zawsze zakończyć polityczne kariery szarych eminencji PiS” – czytamy.

Wprost

„Nikt nie jest zmuszony do popierania procedury in vitro. Zarówno Grzegorz Braun, jak i każdy inny poseł oraz posłanka mogą wyrażać wątpliwości moralne związane z selekcją czy magazynowaniem zarodków. Różnica między wątpliwościami a porównywaniem leczenia niepłodności do selekcji „na rampie oświęcimskiej” oraz „przedsionka piekła“, jest taka, jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym. Braun, rzekomo walcząc o katolicką ortodoksję, swoimi słowami przekroczył wszelkie granice empatii. To było nieludzkie” – pisze Marcin Makowski.

Do Rzeczy

„Podczas gdy Franciszek tak surowo potraktował bp. Stricklanda, dziesiątkom albo nawet setkom biskupów, którzy każdego dnia kwestionują najbardziej elementarne zasady wiary Kościoła, nie spada włos z głowy” – pisze w najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Chmielewski. „Według bp. Athanasiusa Schneidera z Kazachstanu casus Stricklanda to dopiero początek swoistego prześladowania prawowiernych pasterzy” – czytamy.

Polityka

„Prezes PiS Jarosław Kaczyński bardzo powoli przestawia się na opozycyjne tory. To dla niego trudne wyzwanie, zwłaszcza że od wielu lat uchodził za „ośrodek dyspozycji politycznej”. Jak sobie radzi z powyborczą traumą i co sądzi o tym jego partyjne otoczenie?” – o tym piszą w „Polityce” Anna Dąbrowska i Wojciech Szacki.

Sieci

Prezesem IPN dr. Karol Nawrocki w rozmowie z Markiem Pyzą i Marcinem Wikłą („IPN będzie twierdzą”) zapewnia, że on oraz jego instytucja będą dalej konsekwentnie pracować dla państwa polskiego, jednocześnie ma świadomość, jakie zmiany zaszły po wyborach parlamentarnych. Odnosi się również do postulatów niektórych polityków, którzy zapowiadają likwidację IPN. „Oczywiście śledzimy debatę publiczną i widzimy, że ugrupowanie postkomunistyczne, na które zagłosowało 8,6 proc. wyborców, żąda likwidacji instytutu. To zrozumiałe, bo IPN odkrywa istotę niemieckiego narodowego socjalizmu, systemu komunistycznego i postkomuny” – czytamy.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze