fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o kontrowersyjnych wypowiedziach Donalda Trumpa. „Żąda wstrzymania pomocy dla Ukrainy i twierdzi, że wojnę należy zakończyć, oddając Rosji podbite tereny. Nie wierzy w zmiany klimatu. Proponuje likwidację ulg na samochody elektryczne i dofinansowanie spalinowych. Chciał zdelegalizować aborcję we wszystkich przypadkach, prócz zagrożenia dla życia matki. Sprzeciwia się małżeństwom jednopłciowym. Rodzice winni mieć pierwszeństwo w sprawowaniu urzędów, gdyż bezdzietni nie myślą o przyszłości. Ceni myśl polityczną Viktora Orbána” – wymienia Piotr Milewski.

Wprost

„Bardzo lubię Donalda Tuska, to bardzo utalentowany polityk, mam dla niego dużo szacunku, posiada duże wpływy w polityce w Unii Europejskiej. Ale on nie zna Amerykanów. Andrzej Duda odgrywa właściwie swoją rolę, podobnie Radosław Sikorski, Hołownia czy Trzaskowski. On może pracować również z Republikanami” – mówi w rozmowie z „Wprost” Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce.

Do Rzeczy

„Po wybuchu wojny na Ukrainie Franciszek nazwał patriarchę Moskwy Cyryla ministrantem Putina. To barwne określenie zawiera wiele prawdy, bo nie ulega wątpliwości, że Cyryl silnie zaangażował się w poparcie wojennej polityki Kremla. Problem w tym, że sam papież mógłby równie dobrze zostać nazwany… ministrantem Bidena” – pisze Paweł Chmielewski w „Do Rzeczy”. „W połowie czerwca cały świat obiegło krótkie nagranie, które pokazywało papieża Franciszka z prezydentem USA Joe Bidenem na szczycie G7 w Borgo Egnazia w Apulii. Biden zbliżył się do Ojca Świętego z ciepłym uśmiechem i oparł swoje czoło o jego. Papież odwzajemnił uśmiech, nie próbował się odsunąć. Obaj przywódcy wymienili kilka zdań dotyczących modlitwy za siebie nawzajem” – czytamy.

Polityka

W najnowszym wydaniu „Polityki” przeczytamy o starości. Jak długo może żyć człowiek i dlaczego starzejemy się tak nierówno? „Dziś medycyna zapewnia nam to, że możemy żyć długo w stanie niekompletnego zdrowia. Ale często przedłużamy w ten sposób starość, a nie młodość” – mówi Ewa Sikora, emerytowana profesorka Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze