Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W każdą niedzielę znajdziesz u nas krótki komentarz do najnowszych wydań tygodników opinii. 

newsweekNewsweek Polska
W nowym numerze Newsweeka poruszany jest temat ostatniej prostej w wyścigu Hillary Clinton i Donalda Trumpa do Białego Domu. Jednak w kolejnym wydaniu tygodnika podejmowany jest również temat polskiej polityki. – Ryszard Petru rusza po wyborców Platformy. W marszu towarzyszą mu polityczni naturszczycy i doradcy do spraw wizerunku. Celem jest premierostwo. Główny problem? Własne ego – pisze Michał Krzymowski.
wprostWprost
– W tej sprawie obie strony mówią o czymś zupełnie innym. Zwolennicy ekshumacji o fałszerstwach sekcyjnych dokonywanych przez Rosjan i konieczności dojścia do prawdy. Przeciwnicy – o osobistym bólu i przeżywanej traumie w związku z planowanymi ekshumacjami, a także o wyciągnięciu tematu smoleńskiego, żeby podzielić społeczeństwo. To jest gotowa recepta na konflikt – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek w okładkowym tekście „Akcja: ekshumacje. Cel: znaleźć trotyl na ciałach”. W najnowszym wydaniu tygodnika przeczytamy także o cenzurze Facebooka i wyborach w Stanach Zjednoczonych.
do-rzeczyDo Rzeczy
Tygodnik proponuje swoim czytelnikom temat celebrytów i ich ekshibicjonistycznego sposobu życia. – Żeby pokonać tradycyjną moralność, celebryci gotowi są całkiem się obnażyć – przekonuje na swojej okładce redakcja czasopisma. Ponadto w najnowszym numerze przeczytamy polityczną analizę Piotra Semki, o tym komu jest najbliżej do Józefa Piłsudskiego. Znajdziemy również dodatek specjalny o ludobójstwie Polaków w Katyniu w 1940 r.
politykaPolityka
W najnowszym numerze „Polityki” znajdziemy „Przepis na dyktatora”. Mikal Hem opowiada Jackowi Żakowskiego jak rodzą się współczesne satrapie. Przeczytamy również nieco ironiczny tekst o tym, jakie pożytki płyną dla nas z rządów sprawowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. – Rok nauki, którą daje PiS, przyniósł też wiele pożytków. Dzisiaj już znacznie więcej wiadomo o zagrożeniach dla państwa i demokratycznego systemu, jakie stwarza bezceremonialna władza – piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. Przeczytamy też artykuł Elżbiety Turlej o niedojrzałości i zagubieniu polskich ojców.
wsieciwSieci
Kto jest kim w III RP – tego zdaniem redakcji dowiemy się z najnowszego wydania tygodnika „wSieci”. Znajdziemy doniesienia o resortowych dzieciach i wątki śledztwa prowadzonego przez dziennikarzy dotyczącego szefa CBA. Do numeru dołączony jest „Śpiewnik patriotyczny”, w związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości. Przeczytamy także komentarz Stanisława Janeckiego o „białej fladze” Andrzeja Rzeplińskiego.
Przegląd tygodników opinii
4.8 (80%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze