fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– W rękach karabiny, pagaje, saperki. Mówią, że taką saperką też można unieszkodliwić przeciwnika. Część ma zaledwie 8-10 lat. – o rosnącym w Polsce zainteresowaniu na obozy militarne pisze w najnowszym numerze Newsweeka Małgorzata Święchowicz. Tomasz Lis we wstępniaku wyjaśnia z kolei dlaczego widzi w Polsce rządzonej przez PiS państwo bezprawia. Ciekawym i przyszłościowym wątkiem może okazać się również artykuł Michała Krzymowskiego opisujący psychiczne wycieńczenie pani premier Beaty Szydło.
Wprost
O rozkwicie nielegalnego handlu nasieniem i jajeczkami krzyczy z okładki najnowszy Wprost. Tygodnik poświęca również dużo miejsca podsumowaniu dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy układając specjalny „alfabet prezydenta”. Ciekawy wywiad z Markiem Suskim przeprowadziły też Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Poseł PiSu przekonuje w nim dlaczego Niemcy powinni rozliczyć się z Polakami za szkody poniesione w II wojnie światowej.
Do Rzeczy
– Czasy się zmieniają, ustroje przemijają, ale czy ta podstawowa mądrość, że nie wolno dopuścić do jednoczesnego starcia z Moskwą i Berlinem już nie obowiązuje? Gdy patrzymy na obecną polską politykę zagraniczną, wydaje się, że nie. – pisze Paweł Lisicki we wstępniaku do najnowszego numeru DoRzeczy. Nowy numer tygodnika podnosi temat wysługiwania się przez opozycję zagranicznymi mediami i stara się dociec jaki jest cel tej operacji. W gazecie znajdziemy również ciekawy dodatek poświęcony ludobójczym operacjom NKWD dokonywanym na Polakach.
Polityka
Tematem nowego numeru Polityki są wyobrażenia Polaków o samych sobie. Z przeprowadzonego przez gazetę sondażu wynika, że Polacy myślą o sobie lepiej niż jeszcze kilka lat temu. „Pytani o typowo polskie cechy Polacy najpierw wymieniają zalety.” – pisze Joanna Cieśla. Wojciech Szacki pisze z kolei o ponurym krajobrazie z jakim mamy do czynienia po dwóch prezydenckich wetach. – Do tej pory strzelbę miał Jarosław Kaczyński. Teraz wszyscy strzelają do wszystkich – czytamy w artykule. W numerze przeczytamy też rozmowę z Grzegorzem Schetyną przekonującym, że w PiSie doszło do pęknięcia.
wSieci
W nowym numerze wSieci przeczytamy ile winni są Polsce Niemcy za straty poniesione w II wojnie światowej. Ciekawe podsumowanie niedawnych ulicznych protestów przeczytamy zaś w artykule Małgorzaty Nykiel „Kto chce wysadzić państwo?”. W artykule „Wszyscy na jednego” przeczytamy z kolei w jaki sposób budowana jest niemiecka narracja o Polsce: „Powtarzali przy tym tezy polskiej opozycji, to, co przeczytali w niemieckich gazetach, które czerpią swoją wiedzę na ogół z polskich mediów nieprzychylnych obecnemu rządowi, oraz analizowali sytuację w Polsce przez pryzmat własnych uprzedzeń i ideologicznych przekonań.”
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze