fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Donald Trump jako kandydat na prezydenta odwoływał się do najniższych instynktów elektoratu. Ośmieleni tym neofaszyści wychodzą na ulice, a on unika jasnego potępienia ideologii nienawiści – pisze Piotr Milewski, ale posługuje się chyba zbyt dużym uproszczeniem. Prezydent USA jednoznacznie potępił rasizm i wszelkie akty nienawiści, do których doszło ostatnio w Charlottesville. Ponadto francuski pisarz i publicysta Guy Sorman przyznaje, że „żeby powstrzymać falę radykalizacji, musimy odbić Internet. Trzeba wkroczyć na jedyny teren, na którym terroryści się ujawniają”.
Wprost
„Nie sądzę też, aby zamachy coś w Europie zmieniły, jeśli już, to na lepsze, budując solidarność na Starym Kontynencie i świadomość zagrożeń” – pisze we wstępniaku do najnowszego numeru „Wprost” redaktor naczelny tygodnika Jacek Pochłopień. Znajdziemy również komentarz do wewnętrznej sytuacji w partii rządzącej. – Pan prezydent i pani premier – kiedyś blisko współpracowali, teraz znajdują się w przeciwnych podobozach PiS – twierdzą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.
Do Rzeczy
W najnowszym numerze „Do Rzeczy” trochę politycznego wróżenia. Jak będzie wyglądała scena polityczna za 10 lat? Łukasz Warzecha ma pewną wizję. – Po 12 latach władzy PiS, w 2027 r. przyszło nowe – wygrała koalicja Nowej Platformy z partią Lewą Marsz Adriana Zandberga. Co może zrobić, biorąc w ręce narzędzia ręcznego sterowania państwem? – prognozuje Łukasz Warzecha w tekście „Rok 2027”. Ponadto Marcin Makowski w tekście „Piruet na ekranie” pisze o przetasowaniach w „Wiadomościach” TVP.
Polityka
W najnowszych wydaniu tygodnika „Polityka” przeczytamy raport o tym, ile czasu w sieci spędza polska młodzież. Co tam robią? – Połowa nastolatków spędza w Internecie ponad pięć godzin dziennie. Starsi, ci ze szkół ponadgimnazjalnych, często nawet powyżej sześciu. To już nie jest trend, ale wielka cywilizacyjna zmiana – pisze Joanna Cieśla. Rafał Kalukin zastanawia się z kolei, „z kim i w co” gra prezydent Andrzej Duda. Andrzej Duda, nawet jeśli walczy tylko z Ziobrą czy Macierewiczem, podważa przywództwo prezesa Kaczyńskiego. To jednak nadal spór w prawicowej rodzinie – zauważa Kalukin.
Sieci
– Nowe fakty rzucają jednak inne światło na kwestię odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza w Polsce – czytamy w tygodniku „Sieci”. Farmy wiatrowe powstawały w niejasnych okolicznościach, towarzyszyły im niekorzystne dla Polski umowy. Każdy dzień działania farm wiatrowych to olbrzymie straty dla koncernów energetycznych kontrolowanych przez skarb państwa – piszą w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Piotr Filipczyk i Rafał Potocki. Przeczytamy również o tajemnicy sukcesu Jarosława Kaczyńskiego.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze