fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek
Tomasz Lis we wstępniaku pisze o jednej ojczyźnie, ale dwóch rodzajach patriotyzmu. – Pod rządami PiS Polska maszeruje na Wschód, a po drodze PiS zmienia model patriotyzmu na taki, który pasuje do Wschodu i autorytaryzmu – twierdzi redaktor naczelny „Newsweeka”. Paweł Reszka pisze z kolei o książce Tomasza Piątka o szefie MON, Antonim Macierewiczu. Publikacja bije rekordy popularności i, jak twierdzi autor, zdradza najpilniej strzeżone tajemnice polityka partii rządzącej. Przeczytamy również o wicepremierze Morawieckim, który zdaniem Michała Krzymowskiego celuje w fotel premiera.
Wprost
Ujawniamy, czy prezes zostanie premierem – czytamy na okładce najnowszego wydania tygodnika „Wprost”. – Obóz Zjednoczonej Prawicy nie jest już monolitem. Czy będzie nadal skutecznie rządził? Najbliższe dwa lata upłyną pod znakiem tarć na linii prezydent – premier i podjazdowych wojenek wewnątrz formacji – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Te same autorki poruszają również temat zmian w Platformie Obywatelskiej. Czy dojdzie do zmiany lidera? – Borys Budka staje się właśnie największym zagrożeniem dla Grzegorza Schetyny – czytamy w tekście „Napoleon Platformy”.
Do Rzeczy
„Do Rzeczy” obwieszcza powrót szeryfa. – Ziobro stawia na nogi prokuraturę, wywołując wściekłość totalnej opozycji – czytamy na okładce najnowszego numeru tygodnika. Paweł Lisicki wraca z kolei do tematu przyjmowania uchodźców. – W całej dyskusji na temat przyjmowania uchodźców w Europie dużo mówi się o moralności, sumieniu, solidarności, pomocy i duchu chrześcijańskim. Dziwne jednak, że tak mało uwagi poświęca się pytaniu o odpowiedzialność – pisze redaktor naczelny. Piotr Semka komentuje z kolei zniesienie zakazu wypowiedzi w mediach dla ks. Adama Bonieckiego.
Polityka
W najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka” przeczytamy o tym, ile mogą w Polsce służby specjalne. – O służbach specjalnych mówi się, że to oczy i uszy państwa. Nie jest dobrze, kiedy służby mają zeza, a słuch wyczulony jedynie na niektóre odgłosy – podkreśla Piotr Pytlakowski. O swobodzie władzy bez odpowiedzialności pisze Rafał Kalukin. – PiS traktuje suwerenność nader wybiórczo. Chce mieć swobodę bez odpowiedzialności. Bardziej antywspólnotowej władzy jeszcze w III RP nie mieliśmy – uważa autor.
Sieci
W nowy sezon polityczny Platforma Obywatelska wchodzi podzielona, skłócona, z głosami, że truchło partii pora pogrzebać. Pozycja Schetyny jest podkopywana, a najbliższe tygodnie mogą pokazać, że szef ugrupowania traci nad nim kontrolę – kulisy wewnętrznych wojen w największej partii opozycyjnej oraz kreślone dla niej scenariusze przedstawiają na łamach nowego numeru „Sieci” Marcin Fijołek i Wojciech Biedroń. W tygodniku znajdziemy również relację Leokadii Głogowskiej, opowiadającej w rozmowie z Jaromirem Kwiatkowskim o ataku na World Trade Center, którego była naocznym świadkiem.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze