fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” Tomasz Lis ocenia Jarosława Kaczyńskiego i jego zwolenników. We wstępniaku padają niezbyt miłe słowa pod adresem prezesa PiS. – Wielu zwolenników Jarosława Kaczyńskiego jest zbyt inteligentnych, by nie widzieć jego tupetu, prostackiej bezceremonialności i pogardy, z jaką reaguje na wszelkie objawy niezależności. Widzą, jak napawa się swą sadystyczną brutalnością w niszczeniu instytucji i opluwaniu ludzi oraz zabawą, jaką ma z wywyższania miernot. Czy tym zwolennikom wszystko to się podoba? – zastanawia się redaktor naczelny „Newsweeka”.
Wprost
– Moje życie rodzinne się skończyło – powtarza ostatnio Lech Wałęsa. To cena, jaką zapłacił za politykę. Zapewnia jednak, że z żoną się nie rozstanie, bo katolik się nie rozwodzi – pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, która ujawnia tajemnice rodziny Wałęsów. Od początku października trwa protest głodowy lekarzy. „Wprost” rozmawiał z częścią rezydentów, którzy domagają się zmian w służbie zdrowia. – Pensja każdego z nas wynosi 2007 zł brutto, po odliczeniu podatku i doliczeniu dyżurów na rękę ok. 1900 zł. – mówili dla „Wprost” Nina Miązek-Zapała i Piotrek Zapała, stażyści ubiegający się o specjalizację z laryngologii oraz urologii.
Do Rzeczy
– Nie mam poczucia, by toczyła się jakakolwiek wojna pomiędzy mną a Prawem i Sprawiedliwością. Oczywiście są pewne rozbieżności zdań, ale dla mnie czym innym jest wojna, a czym innym rozbieżność zdań, kiedy się ze sobą rozmawia, próbuje znaleźć konstruktywne rozwiązanie, na które będą w stanie zgodzić się obie strony – mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Pawłem Lisickim i Kamilą Baranowską. Przeczytamy również o byłym prezydencie. – Najnowszy wywiad rzeka z Lechem Wałęsą jest paradoksalnie jednym wielkim aktem samooskarżenia i dowodem na megalomanię byłego prezydenta – zauważa Sławomir Cenckiewicz w artykule „Wałęsa i reszta świata”.
Polityka
W najnowszym numerze „Polityki” komentarz do napięć między prezydentem a prezesem PiS w sprawie reformy sądownictwa. – Prezydent Andrzej Duda nie zdołał stanąć ponad polskimi podziałami. PiS zrobi teraz wszystko, aby z powrotem wtłoczyć go w pakiet „dobrej zmiany” – pisze Rafał Kalukin. Ponadto były szef MSZ, Radosław Sikorski, pisze o „awanturach bez korzyści”, czyli o obecnych relacjach Polski z Unią Europejską. Czy nasze działania na forum międzynarodowym są rzeczywiście aż tak nieporadne? – Celem polityki nie jest wszczynanie awantur, ale osiąganie korzyści – podkreśla Sikorski.
Sieci
„Musimy skoncentrować wysiłek zbrojeniowy na artylerii, zarówno lufowej, jak i rakietowej. Chodzi o stworzenie własnego systemu antydostępowego, a więc takiej zapory ogniowej, która nie pozwoli Rosjanom przekroczyć pewnej strefy w głąb terytorium Polski” – mówi w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Antoni Macierewicz. Z ministrem Obrony Narodowej rozmawia Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „Sieci”. Szef resortu obrony podsumowuje rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2017.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze