fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” Paweł Reszka pisze o ustawie o dostępie do broni. Czy nowe rozwiązania są rzeczywiście potrzebne? Nową ustawę zgłosił klub parlamentarny Kukiz ’15. Została ona skierowana do komisji sejmowej. Przeczytamy również o zaangażowaniu Cezarego Pazury w akcję modlitewną „Różaniec do granic”. – Za nagranie spotu do akcji Różaniec do Granic Cezary Pazura nie dostał ani złotówki. Za to stracił wcześniej potwierdzone zlecenie. Oficjalnie: bo ktoś inny był tańszy. Nieoficjalnie: z powodu radykalnych poglądów – pisze Elżbieta Turlej.
Wprost
Świat bardzo szybko się zmienia. Gospodarka, państwo, ustrój polityczny i ekonomiczny potrzebują reformy. Nikt w Polsce nie chce jednak podjąć zdecydowanych działań: – PiS zbiera owoce wieloletnich zaniedbań kolejnych ekip rządzących, którym wydawało się, że jakoś to będzie, zamiecie się pod dywan, ludzie nie zauważą – uważa Jacek Pochłopień. Jan Śpiewak pisze z kolei o komisji reprywatyzacyjnej i roli, jaką odgrywa w niej minister Patryk Jaki. – Robi świetną robotę – przyznaje Śpiewak. – Jeśli jego ustawa wejdzie w życie, będzie to symboliczny koniec uprawiania polityki bez treści i bez wartości – dodaje.
Do Rzeczy
– Kończymy z patologią III RP – mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim. Czy rozliczenia nieścisłości podczas reprywatyzacji w Warszawie otworzą Jakiemu drogę do prezydentury w stolicy? – Badania m.in. rozpoznawalności przeprowadzane przez PiS w stolicy zdecydują, kogo ta partia wystawi jako kandydata na prezydenta Warszawy: Stanisława Karczewskiego czy Patryka Jakiego. O tym ostatnim mówi się jako o czarnym koniu w wyścigu o partyjną nominację – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Człowiek, który pokonał Hankę”.
Polityka
Tematem tygodnia w „Polityce” jest „Różaniec do granic”. – Liczyli na milion uczestników różańcowej akcji, stawiło się 100, może 200 tys., ale i tak poszło w świat, że polscy katolicy na granicach bronią dostępu do swojego kraju – pisze Agnieszka Sowa. Akcja sama w sobie nie jest kontrowersyjna, bo przecież modlitwa nie może taka być. Ale sposób jej promowania i idee budzą wątpliwości nawet wśród samych katolików. Osobiście trudno było mi uwierzyć, kiedy zobaczyłem zdjęcia, że uczestnicy modlitwy, byli zwróceni tyłem do granicy. Może nie ma to większego znaczenia, ale jednak nie taki obraz powinien pójść w świat, bo katolik to z założenia człowiek otwarty.
Sieci
Marcin i Katarzyna P. nie mieli skrupułów. Nie mówili prawdy ani pracownikom Amber Gold, ani współpracownikom, ani nawet najbliższej rodzinie. Dziennikarze tygodnika przesłuchali dziesiątki nagrań, które ABW uznała za tak mało istotne, że nie sporządziła z nich stenogramów. Tygodnik „Sieci” publikuje zapisy tych rozmów. W nowym numerze tygodnika „Sieci” przeczytamy także tekst Wojciecha Biedronia, w którym dziennikarz ukazuje kulisy funkcjonowania Ministerstwa Sprawiedliwości i wyjaśnia, gdzie można doszukiwać się przyczyn nieporozumień między resortem a Kancelarią Prezydenta.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze