Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” czytamy o „nieprawdziwych Polakach”. – Nie bywają na marszach niepodległości, za to chodzą na czarne protesty i przyznają się do feminizmu. Lubią Unię Europejską i jej „lewackie” wartości. A przede wszystkim głośno krytykują PiS. To wystarczy, by dać im stempel „Polacy nieprawdziwi” – piszą Renata Kim i Jacek Tomczuk. Przeczytamy również o proteście głodowym lekarzy rezydentów. – Okazało się, że o młodych lekarzach rezydentach mówi cała Polska. A starsi koledzy – chyba po raz pierwszy – biją im brawo – czytamy w „Newsweeku”.
Wprost
Na okładce tygodnika „Wprost” Martyna Wojciechowska i Karolina Korwin-Piotrowska, które przyznają, że były molestowane. – W Sejmie, show-biznesie, w szkole, na ulicy. Okazało się, że polskie kobiety są masowo molestowane. Tylko wcześniej o tym nie mówiły – pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin. Ponadto przeczytamy komentarz do stanu zdrowia Benedykta XVI. Niektóre portale internetowe podawały bowiem informację, że papież-senior umiera. Jacek Pochłopień pisze z kolei o planowanych zmianach w służbie zdrowia.
Do Rzeczy
– Kancelaria Premiera Donalda Tuska zamówiła analizę, z której wynikało, że w sprawie katastrofy smoleńskiej nie trzeba było stosować prawa, które oddało śledztwo w ręce Rosjan. Dotarliśmy do tego dokumentu – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Jak Tusk oddał śledztwo Putinowi”. Przeczytamy również rozmowę z ministrem zdrowia, Konstantym Radziwiłłem, który podkreśla, że w każdej sytuacji pacjenci musza być na pierwszym planie. Nie inaczej ma być w planowanych zmianach. Czy rzeczywiście wyjdą pacjentom na dobre?
Polityka
– PiS ciągle nie wie, jak się ustosunkować do protestu rezydentów. Czy młodych lekarzy zlekceważyć, jak do tej pory? Przecież głoduje zaledwie 40 osób. Czy może potraktować z buta – jak sędziów – i wytoczyć przeciwko całej „kaście” medialne armaty? – pisze Joanna Solska. Warto również zajrzeć do rozmowy Jacka Żakowskiego z Janem Hartmanem, filozofem i politykiem, na temat demokracji. Nie chodzi tylko o Polskę, ale o szerszy kontekst. – Demokracja nie jest już ideałem ani obietnicą. Została przejęta przez demos i stała się taka jak on – podkreśla Hartman.
Sieci
W najnowszym numerze „Sieci” z Jackiem Saryusz-Wolskim rozmawia Piotr Skwieciński – Polska będzie dalej grillowana, bo tak naprawdę grillującym idzie o to, żeby ją osłabić, po to, by nasz kraj był mniej skuteczny w zabieganiu o własne interesy – mówi w najnowszym tygodniku „Sieci” Jacek Saryusz-Wolski. Z eurodeputowanym rozmawia Piotr Skwieciński. Ponadto w tygodniku przeczytamy obszerny materiał na temat afery Amber Gold, która ciągle znajduje się pod lupą sejmowej komisji śledczej.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze