Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Na Facebooku piszę do PiS-owców. Zaczynam przyjaźnie: „Kochany elektoracie PiS” i dalej: „Czy nie wydaje się wam, że prezydent jednak łamie konstytucję?”. Aktorka, która w 1989 roku ogłosiła koniec komunizmu w Polsce, o tym, jak żyć w czasach PiS – czytamy w rozmowie Renaty Kim z Joanną Szczepkowską. Ponadto Wojciech Cieśla pisze o Hannie Gronkiewicz-Waltz. Czy prezydent Warszawy rzeczywiście jest osamotniona politycznie i czy ma jakiekolwiek szanse w kolejnym wyścigu o fotel prezydenta stolicy?

Wprost
Co nas czeka w 2018 roku – zastanawia się redakcja tygodnika „Wprost”. – Nadchodzący rok będzie trzecim rokiem wzrostu poparcia dla PiS i skuteczności ich działania – przewiduje prof. Paweł Śpiewak, socjolog. Ponadto Szymon Krawiec analizuje co nas czeka w gospodarce. – Drożejący drób i taniejący cukier. Wyższe opłaty w bankach i ciągle nieprzewidywalny frank – taki według analityków będzie 2018 r. – podkreśla publicysta.
Do Rzeczy
Czy strateg znowu wygra? – takie pytanie pojawia się na okładce najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”. – To, co się dzieje dzisiaj w Polsce i wokół niej, nie jest w zasadzie niczym nowym. Przeżyliśmy już to w latach 2005–2007, choć w łagodniejszej formie. Nie można więc nawet powstrzymać się od pewnego rodzaju poczucia znudzenia, mimo że czasy są burzliwe – pisze prof. Zdzisław Krasnodębski w artykule „Déjà vu”.
Polityka
Noworoczne wydanie „Polityki” oczywiście koncentruje się na tym, co przed nami. – Wiele wskazuje na to, że PiS się dopiero rozkręca. Że przez dwa lata ustawiał grę po to, aby teraz zacząć strzelać gole. 2018 r. powie nam dużo o dalszych zamiarach rządzących i szansach opozycji – piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. Ewa Siedlecka zastanawia się natomiast jak będzie wyglądał polski wymiar sprawiedliwości w 2018 roku.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Jacek Saryusz-Wolski przedstawia sswoją wersję działań polskiej opozycji w Brukseli. Z ust polityka padają bardzo mocne słowa. – To konsekwentna i haniebna akcja opozycji: To ona tę akcję wymusiła. Donosili, błagali, żebrali, nadzorowali. Użyli też Tuska. Działali jak współczesna targowica – mówi bez ogródek europoseł. Ponadto redakcja przedstawia także laureata corocznego plebiscytu „Sieci”. Człowiekiem Wolności 2017 r. została Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze