fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o „Księżach zbuntowanych”. – Niszczysz Kościół – słyszą od przełożonych. Księża, którzy krytykują biskupów za bierność i milczenie, traktowani są jak czarne owce. Może dlatego trzymają się razem – pisze Aleksandra Pawlicka. Autorka nawiązuje oczywiście przede wszystkim do ks. Adama Bonieckiego i ks. Wojciecha Lemańskiego, którzy nie zyskali uznania w oczach swoich przełożonych. Ponadto przeczytamy reportaż Jacka Pawlickiego z Syrii.
Wprost
Redaktor naczelny, Jacek Pochłopień, zastanawia się jaki powinien być współczesny polityk. – Nadeszła era, w której jedyną pewną rzeczą jest zmiana, ale również era niesamowitych możliwości, wielkiej szansy dla naszego kraju. Jaki zatem powinien być polityk XXI w.? Przede wszystkim… mało widoczny – pisze Jacek Pochłopień. Anna Gielewska pisze z kolei o Mariuszu Kamińskim, który „zna wszystkie tajemnice PiS”, a teraz sam musi tłumaczyć się niektórych znajomości, które stawiają go w złym świetle.
Do Rzeczy
W najnowszym numerze „Do Rzeczy” o rocznicy Marca 1968 piszą Piotr Semka, Sławomir Cenckiewicz i Paweł Piotrowski. Przeczytamy również rozmowę z senator Anną Marią Anders. – Jest polską racją stanu korygować kłamstwa historyczne. My absolutnie potrzebujemy takich narzędzi. W tym sensie całkowicie zgadzam się z autorami ustawy o IPN – mówi w rozmowie z Marcinem Makowskim. – Dużo złego dla wizerunku Polski na zachodzie zrobiła opozycja. Już na początku rządów PiS jeździli do Brukseli i narzekali na kraj. Dzisiaj zbieramy owoce tego „urabiania” opinii publicznej – dodaje senator Anders.
Polityka
W najnowszej „Polityce” Anna Dąbrowska pisze o „studenckim śledztwie Zbigniewa Ziobry”. – Ta sprawa sprzed 25 lat obrosła już legendą. Miała też wielki wpływ na życie i zawodowe wybory Zbigniewa Ziobry – zaznacza autorka. Rafał Kalukin pisze z kolei o Patryku Jakim i o tym, że „nieoczekiwanie, chyba również dla niego samego, stał się główną postacią rządu PiS. Nowy premier tego nie zmienił”. Warto zajrzeć również do rozmowy Sławomira Sierakowskiego z Ronenem Bergmanem – dziennikarzem, który zadał niewygodne pytanie premierowi Morawieckiemu.
Sieci
W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze przyglądają się sylwetce Rafała Trzaskowskiego, który jest kandydatem tej partii na stanowisko prezydenta stolicy. Kampania w Warszawie jeszcze nie wystartowała, a już padają niezwykle mocne oskarżenia – piszą dziennikarze tygodnika. Natomiast Stanisław Janecki w tekście „Wszystkie wojny Schetyny” pisze, w jak trudnej sytuacji, przez wewnętrzne konflikty, znajduje się Platforma Obywatelska oraz jej przewodniczący.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze