fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Premier żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce. Odnaleźliśmy kilka nieruchomości ukrytych przed opinią publiczną. Gdy Mateusz Morawiecki dostał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisał na żonę – pisze Renata Grochal w najnowszym numerze „Newsweeka”. Przeczytamy również rozmowę Jacka Tomczuka z Barbarą Stuhr. – Z Jerzym poznaliśmy się w latach 60. w Bielsku-Białej, gdzie mieszkaliśmy. Pochodzimy z kompletnie różnych środowisk. Ja z biednej, chłopskiej rodziny. On z inteligencji od kilku pokoleń – czytamy.
Wprost
– Źle się dzieje w obozie rządzącym. Według naszego informatora w rządzie narasta konflikt między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem Mariuszem Kamińskim, koordynatorem służb specjalnych. Premier miał w ubiegłym tygodniu rozmawiać na ten temat z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Ponadto „Beata Szydło, Monika Olejnik i Elżbieta Jaworowicz to zdaniem Polaków najbardziej wpływowe i opiniotwórcze kobiety w naszym kraju. Wynika to z badania Detektor Wprost przeprowadzonego na nasze zlecenie na panelu Ariadna” – czytamy na łamach tygodnika.
Do Rzeczy
– Prokuratura analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników oraz znajomych rodziny byłego prezydenta i wystąpi o kolejne dane bankowe. Część wcześniejszych materiałów CBA w sprawie „willi Kwaśniewskich” teraz uznano za materiały dowodowe – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Śledczy na tropie Kwaśniewskich”. – Polska nie jest czarną owcą w unijnej rodzinie – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
Polityka
– Krzysztof Topolski, emigrant, repatriant, Polak, Żyd: dzisiaj znowu czuję atmosferę Marca ’68, mam to samo wewnętrzne uczucie, które miałem jako 20-latek i szedłem do Ambasady Izraela dowiedzieć się o możliwość wyjazdu z Polski, bo już dłużej nie mogłem wytrzymać – czytamy w najnowszym numerze „Polityki”. Czy rzeczywiście atmosfera w naszym kraju przypomina tę sprzed 50 lat? To chyba zbyt mocne słowa, ale warto się z nie wsłuchać. Nie powinno zabraknąć dialogu i próby wzajemnego rozumienia.
Sieci
– W nowym numerze tygodnik ujawnia kulisy manipulacji informacjami, które miały zdyskredytować polskie władze i wprowadzić ferment w stosunkach polsko-amerykańskich. – Kto i w jaki sposób gra na rozbicie naszego sojuszu z Ameryką? – zastanawiają się dziennikarze tygodnika i wskazują, że stawką w tej grze jest bezpieczeństwo naszego kraju – czytamy na łamach tygodnika „Sieci”. W artykule „Orkiestra fake newsów” Marek Pyza i Marcin Wikło piszą o fake newsie związanym z notatkami z polskiej ambasady w Waszyngtonie, dotyczącym rzekomych sankcji, jakim maja być poddane polskie władze w Stanach.
Zobacz także
Wasze komentarze