fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
Gdyby mógł pan jak w „Milionerach”, w ramach telefonu do przyjaciela, zadać jedno pytanie o Smoleńsk, to jak ono by brzmiało? – Mimo wszystko zapytałbym o rozmowę telefoniczną Lecha Kaczyńskiego z bratem – mówi Maciej Lasek, przewodniczący podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Ponadto przeczytamy również rozmowę z Dominiką Kozłowską. – Czarny piątek pokazał, że coś się w Polakach zmieniło. To była wściekłość już nie tylko na polityków i organizacje pro-life, ale przede wszystkim na instytucję Kościoła – mówi redaktor naczelna katolickiego miesięcznika „Znak”.
Wprost
– Kobiety nie chcą być już podporządkowane duchownym. Dotyczy to zarówno świeckich feministek, jak i zakonnic. Tyle że każde środowisko widzi to po swojemu – pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin w artykule „Nieme bydlątka odzyskują głos”. Ponadto „polski rynek pracy wchłonął falę pracowników z Ukrainy. Teraz firmy szukają dalej. Nawet w Nepalu, Bangladeszu i Indiach. Wkrótce mają mieć łatwiej” – zaznacza z kolei Karol Wasilewski.
Do Rzeczy
– Jeśli PiS przegra, to sam ze sobą – przekonuje wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes Porozumienia, w rozmowie z Marcinem Makowskim. – Do spadku poparcia (jeden z sondaży mówi nawet o 12 punktach procentowych) przyczyniły się nie tylko polityczne pożary, lecz także sposób, w jaki obóz rządzący stara się je gasić – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Pyrrusowe zwycięstwo Morawieckiego?”.
Polityka
– Całe dorosłe życie Monika Jaruzelska uciekała od polityki. Teraz w nią wchodzi. Świadomie i w poczuciu odrębności od ojca, bo ma ważną sprawę do załatwienia – piszą Anna Dąbrowska i Jan Rojewski. Jerzy Baczyński przedstawia czytelnikom swoje „Trzy i pół życzenia”. – Takie mam nieśmiałe świąteczne życzenie, adresowane do Kościoła: może by jednak zaufać sumieniu kobiet? – zaczyna redaktor naczelny tygodnika „Polityka”.
Sieci
W najnowszym wydaniu tygodnika znajdziemy komentarz do najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych. – Nie ma sensu zbyt długo rozważać, czy wrzucony do obiegu przez telewizję TVN sondaż Kantar Millward Brown pokazujący rzekomy spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości o 12 proc. i jednoczesny wzrost Platformy Obywatelskiej o 6 proc. (czyli 28 do 22) jest rzetelnym i dokładnym odbiciem nastrojów społecznych – uważa Michał Karnowski.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze