fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o trzech latach rządów zjednoczonej prawicy. – Złość na III RP jest tak samo silna. Poparcie dla PiS? Mocne, tylko pojawił się niepokój: czy się nie pokłócą albo nie zachłysną władzą i kasą. Wyznawcom „dobrej zmiany” humor poprawia opozycja. Tak słaba, że śmieszna – piszą Paweł Reszka i Elżbieta Turlej.
Wprost
W tygodniku „Wprost” lista stu najbogatszych Polaków. – Mamy już milion dobrze zarabiających Polaków, którzy co miesiąc zarabiają ponad 7 tys. zł. Ale najbogatszych jest zaledwie garstka. Oprócz tych z Listy 100 najbogatszych tygodnika „Wprost” w Polsce jest 57 tys. osób, które mają majątek powyżej 1 mln dolarów – czytamy.
Do Rzeczy
– Chociaż sondaże wciąż przyznają mu drugą kadencję, to Andrzej Duda powinien szybko wymyślić swoją prezydenturę na nowo. Zmierza bowiem prostą drogą nie tylko do przegranej, lecz także do kompromitacji – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Pogubiony prezydent”.
Polityka
– Mundialowi jak dotąd nie towarzyszyły nadzwyczajne patriotyczne uniesienia. To się może zmienić, jeśli będziemy wygrywać. Ale w życiu Polaków piłka waży mniej niż kiedyś. Trochę szkoda. A trochę nie żal – pisze Rafał Kalukin. Okazuje się, że po wynikach naszych piłkarzy możemy co najwyżej połączyć się w smutku i rozczarowaniu. Sami reprezentanci przyznają, że nie podołali wyzwaniu i oczekiwaniom.
Sieci
Także tygodnik „Sieci” proponuje swoim czytelnikom temat trwającego mundialu. – Im głośniej ktoś mówiłby, że mundial to tylko sport albo rozrywka, tym oczywistsze jest, że to dużo więcej niż sport. Futbol, tak jak wojna, jest kontynuacją polityki, tylko innymi środkami. Na mundialu chodzi o to, żeby jeden kraj udowodnił wyższość nad drugim albo nad całą resztą. Mundial jest starciem narodów, czyli pokojową wersją wojny światowej – uważa Stanisław Janecki. Porównanie, trzeba przyznać, dość mocne.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze