fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Ludzie szybko zapomną o mundialu, wybaczą – przypuszcza Krzysztof Kowalski w okładkowym artykule najnowszego „Newsweeka”. Tomasz Lis pisze we wstępniaku, że największym sukcesem PiSu, było stworzenie elektoratu, który ma chłonąć bezrefleksyjnie jego kłamstwa.  Renata Grochal tłumaczy z kolei, dlaczego Jarosław Kaczyński może być ojcem chrzestnym… porozumienia lewicy. W wywiadzie z Renatą Kim Jerzy Pilch opowiada, czemu znudziły mu się rozmowy o chorobie, starości i samotności.
Wprost
„Wprost” podejmuje ciekawy temat zmiany generacyjnej w polskiej polityce. Według opublikowanego sondażu za 10-15 lat największe szanse na rządzenie Polską mają Małgorzata Wasserman, Robert Biedroń i Patryk Jaki. – W takim razie od dzisiaj muszę się jeszcze zdrowiej odżywiać, dużo ćwiczyć, no i czytać, żeby – jak mawiał Józef Oleksy – odświeżać umysł i być ostry jak brzytwa. – mówi Robert Biedroń w rozmowie z Olgą Wasilewską i Marcinem Dzierżanowskim. Jakub Mielnik pisze z kolei o tym, jak Morawiecki przekuł kłopoty z ustawą o IPN w sukces.
Do Rzeczy
Łukasz Warzecha w najnowszym numerze „Do Rzeczy” ostrzega, że ofensywa polityczna jest niebezpieczna dla polskiego życia publicznego. O europejskim sporze o migrację i czy aby na pewno go wygraliśmy pisze Piotr Semka. Nie zabrakło również tematu ustawy o IPN i… zwycięstwa Netanjahu, który podjął Rafał Ziemkiewicz. Warto zajrzeć również do tekstu Piotra Goćka na temat mechanizmów politycznej poprawności, które wprowadził Netflix.
Polityka
– Czy Europa obroni polskie sądy? A może trzeba się pogodzić z tym, że muszą obronić się same? Przed polskim wymiarem sprawiedliwości decydujący o jego przyszłości tydzień. – pisze w najnowszym numerze „Polityki” Ewa Siedlecka. Mariusz Janicki i Wiesław Władyka piszą z kolei o wakacjach w polskiej polityce i o tym, co nas czeka, gdy się skończą. Warto zajrzeć również do działu historycznego, tan przeczytamy o upadku zakonu joannitów. 
Sieci
Tygodnik „Sieci” już z okładki woła do nas o sukcesach partii rządzącej. Mateusz Morawiecki w wywiadzie z braćmi Karnowskimi przekonuje, że Polska pod rządami PiS naprawdę podniosła się z ruiny. Cezary Kowalski w artykule „A miało być tak pięknie” podsumowuje polski występ na mundialu w Rosji. W numerze zabraknąć nie mogło tematu ustawy o IPN i naszych skomplikowanych relacji z Izraelem. Wbrew pozorom nie jest tak pięknie jak chcielibyśmy to widzieć. Piotr Filipczyk opisuje z kolei pewne patologie polskiej władzy samorządowej i przekonuje, że nastał czas na zmianę.
Zobacz także
Wasze komentarze