fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Gdy dyktuje się drugiemu człowiekowi, jak ma żyć, kiedy ma rodzić, kogo kochać, na kogo głosować, to nie jest już wolność – mówi w rozmowie z „Newsweekiem” Katarzyna Grochola, która w sierpniu wydaje nową książkę „Pocieszki”. Przeczytamy również o sytuacji na polskim rynku pracy, która obecnie jest korzystniejsza dla pracowników niż dla pracodawców. O plusach i minusach tej sytuacji pisze Małgorzata Święchowicz.
Wprost
Na okładce najnowszego numeru tygodnika „Wprost” – Martyna Wojciechowska, czyli kobieta w męskim świecie. – Koledzy po fachu patrzyli na mnie z politowaniem, testowali mnie, próbowali wyszydzić, wytykali najmniejszy błąd i czekali na potknięcie. To było jak fala w wojsku – wspomina podróżniczka. Jacek Pochłopień komentuje z kolei zakończone już spotkanie przywódców państw należących do paktu północnoatlantyckiego. – Szczyt NATO w Brukseli był kolejnym dowodem na to, że żyjemy w niestabilnych czasach. Dlatego trzeba dbać o sojusze i o polską rację stanu – podkreśla.
Do Rzeczy
– Powinniśmy chronić miejsca szczególnie istotne z religijnego czy narodowego punktu widzenia przed przeróżnymi Paradami Miłości – podkreśla Krzysztof Masłoń w artykule „Jasna Góra broni się jeszcze”, odnosząc się do zorganizowanego niedawno Marszu Równości w Częstochowie. – Zdążyli w ostatniej chwili. Po dwóch tygodniach morderczej akcji ratownicy ocalili wszystkich, którzy przez 17 dni byli uwięzieni w zalanej wodą jaskini w Tajlandii. Taki rezultat to prawdziwy cud – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Ocaleni”.
Polityka
– Obywatelski nacisk zadziałał: Komisja Europejska podjęła procedurę zmierzającą do zaskarżenia ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości (choć nie wstrzyma to już „wycinki” sędziów SN) – pisze Ewa Siedlecka w najnowszym wydaniu „Polityki”. Joanna Solska porusza z kolei temat braku chętnych do pracy w nadmorskich kurortach. – Nad Bałtykiem zaroiło się od turystów, ale wypoczynek stał się droższy, bardziej ryzykowny i mniej komfortowy. Z braku ludzi do pracy, szczególnie sezonowej – czytamy.
Sieci
W rozmowie z redaktorem naczelnym tygodnika „Sieci” zatytułowanej „Pacjent nie jest klientem” minister zdrowia Łukasz Szumowski mówi o planowanych zmianach, niemożności przeprowadzenia rewolucji, kolejkach, przeciążeniu służby zdrowia, manipulowaniu pacjentami i wymaganych zmianach w przemyśle farmaceutycznym. Podkreśla, że przede wszystkim zamierza skupić się na dwóch najistotniejszych problemach: dostępności świadczeń, czyli – potocznie mówiąc – kolejkach, oraz kadrach medycznych.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze