fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na przegląd tygodników opinii!

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” o problemie otyłości wśród polskich dzieci. – Po nocy skaczą i robią pajacyki, w dzień płaczą, bo burczy im w brzuchu, ale nie poddają się. – To dla mamy i taty – mówią. – Martwią się, że jestem grubszy od rówieśników, a ja nie chcę, żeby byli smutni – pisze Elżbieta Turlej. Wart uwagi jest również fotoreportaż „Praca za miskę ryżu”. – Kambodża to jeden z największych zakładów odzieżowych świata. Para butów w Unii Europejskiej kosztuje równowartość tygodniowej pensji tamtejszego pracownika – czytamy.

Wprost

W tygodniku „Wprost” raport o polskiej policji. – Policja jest dziś słaba, podobnie jak w latach 90. Mamy ponad 5 tys. wakatów. Funkcjonariusze odchodzą, bo nie widzą przyszłości w służbach mundurowych – mówią w rozmowie z Agatą Jankowską były policjant Jan „Majami” Fabiańczyk i Artur Górski, autor książek o polskiej mafii. Karol Wasilewski pisze z kolei o akcji polskich strażaków, którzy pomagali w gaszeniu pożarów lasów w Szwecji. – To najlepsza i najtańsza reklama naszego kraju za granicą – uważa.

Do Rzeczy

– Niezawisłość ma się w sobie – mówi sędzia dr Maciej Mitera, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa i prezes Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim. Ponadto Piotr Gociek pisze o politycznej przyszłości Donalda Tuska. – Donald Tusk uważnie przygląda się sytuacji w Polsce i czeka na odpowiedni dla siebie moment. Ale nie czeka bezczynnie – zauważa publicysta w artykule „Gra Donalda”.

Polityka

W najnowszym wydaniu „Polityki” tematem numer jeden jest premier Morawiecki i analiza tego, dlaczego został szefem rządu. – Wymieniając Beatę Szydło na Mateusza Morawieckiego, prezes Kaczyński dokonał jednej z najdziwniejszych operacji politycznych w dziejach III RP. Nie uzasadniały jej żadne racjonalne przesłanki; nie poprzedzał kryzys wewnętrzny w obozie władzy ani spadki sondażowe – pisze Rafał Kalukin.

Sieci

– Prawo i Sprawiedliwość nie wsparło pomysłu prezydenta w sprawie referendum konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński twierdzi, że zdecydował termin głosowania zaproponowany przez Andrzeja Dudę, który utrudniłby obchody 100-lecia niepodległości. Prezes PiS nie wyklucza, że w przyszłości sprawa może jeszcze powrócić – pisze Jacek Karnowski w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze