fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Newsweek Polska

– Dante umieszczał ludzi letnich, czyli tych, którzy nigdy nie kochali i nigdy nie nienawidzili, w trzecim kręgu piekieł. Kory tam na pewno nie znajdziecie – o zmarłej niedawno piosenkarce pisze Magdalena Środa. Ponadto przeczytamy także o nie do końca sympatycznym losie singla. – Zamiast pływać, sprawdza, czy ktoś nie kradnie zostawionych na brzegu rzeczy. Za nocleg płaci więcej. Ale najgorsze są posiłki. Czasem singiel woli nigdzie nie wyjechać niż jeść w samotności – czytamy.

Wprost

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” raport z polskich dróg. – Polscy kierowcy jeżdżą najgorzej w Europie. Do największej liczby poważnych wypadków dochodzi latem – czytamy. Jakub Mielnik pisze z kolei o sytuacji w Syrii. – Rebelia w Syrii dogorywa. Sojusznicy USA ponieśli klęskę w starciu z reżimem wspieranym przez Iran i Rosję – pisze publicysta „Wprost” w tekście „Koniec wojny, ale nie koniec przemocy”.

Do Rzeczy

– Odebranie rodzicom władzy nad dziećmi pod pozorem ochrony maluchów przed rzekomą przemocą. Tym jest w istocie zmiana Kodeksu rodzinnego zaproponowana przez rzecznika praw dziecka – Marka Michalaka – pisze Łukasz Warzecha w artykule „Klaps z ideologią”. – Rodzic nie jest zagrożeniem – mówi dr Błażej Kmieciak, socjolog prawa, pedagog specjalny i bioetyk w rozmowie z Łukaszem Zboralskim.

Polityka

– Mimo wszelkich działań PiS to, czy obywatele będą mieli prawo do sprawiedliwego sądu, wciąż zależy od wewnętrznej niezawisłości sędziów. Trzeba uruchomić istniejące bezpieczniki – uważa. Ponadto przeczytamy o trzech latach prezydentury Andrzeja Dudy. – Prezydent Andrzej Duda lubi obsadzać się w roli sukcesora prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Po trzech latach na urzędzie widać, jak niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością – ocenia Tomasz Nałęcz.

Sieci

Publicyści „Sieci” w najnowszym numerze tygodnika wskazują PRL-owską przeszłość niektórych przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. – Wyciągają PiS kilka nazwisk z PZPR w życiorysach, a sami mogliby urządzić zjazd partii komunistycznej – czytamy o antyrządowej opozycji na łamach „Sieci”. Z kolei Józef Orzeł w rozmowie z Jackiem Karnowskim („Kurs na Majdan”) komentuje aktualną sytuację polityczną, działania opozycji, a także liczne protesty uliczne stymulowane przez PO.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze