fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Przy okazji stulecia niepodległości są powody do smutku, ale i radości. Nasze państwo jest dziś w zdecydowanie gorszej formie niż mogłoby być, ale jednocześnie w zdecydowanie lepszej niż często bywało – pisze w edytorialu Tomasz Lis. – Mnie kompromisy brzydzą, ale z osiągnięć, które dzięki nim stały się udziałem Polski i Polaków, bardzo się cieszę – mówi z kolei Lech Wałęsa w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką.

Wprost

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” znajdziemy listę stu najbogatszych Polaków stulecia niepodległości. Anna Gielewska pisze z kolei o tym, że jak co roku forma świętowania rocznicy nie została przez nas odpowiednio przemyślana. – Z tym 11 listopada jest trochę jak z zimą, która co roku zaskakuje drogowców. Politycy od lat nadymają się, że teraz już powinno być razem, wspólnie i bez względu na polityczne barwy. I co roku okazuje się, że jednak nic z tego – czytamy.

Do Rzeczy

– Polacy przyzwyczajeni do niepodległości coraz rzadziej mówią o niej jako o osobnej i bardzo ważnej wartości. Jej ostatecznym gwarantem miało być dołączenie do Unii i NATO. Czy naszej niepodległości nikt dziś nie ogranicza? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Listopadowy paradoks”.

Polityka

– Katoliccy ortodoksi chcą przejąć rząd dusz w publicznym szkolnictwie. Po zeszłorocznej akcji Ordo Iuris „Chrońmy nasze dzieci” przychodzi im to coraz łatwiej – czytamy na łamach tygodnika „Polityka”. Agnieszka Sowa widzi zagrożenie w przekazywaniu tradycyjnych wartości dotyczących seksualności. O tym w artykule „Inżynierowie od seksu”.

Sieci

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” przygotowanym specjalnie na tydzień obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości redakcja poleca dodatek poświęcony zarówno wydarzeniom z 1918 roku, jaki i Bohaterom Niepodległości, a także śpiewnik pieśni patriotycznych oraz wyjątkowy wywiad z Józefem Piłsudskim. W numerze także komentarze dotyczące ostatnich wyborów samorządowych czy zbliżającego się przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold.

Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze