fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Roman Giertych rozgrywa mecz życia. Liczy, że afera w KNF wywróci rząd, a jemu pomoże wrócić do polityki. Jak ustalił „Newsweek”, jedno z nagrań złożonych w prokuraturze może obciążać szefa NBP – pisze Renata Grochal w najnowszym numerze „Newsweeka”. Ponadto: – To, co zrobił człowiek Zachodu w północnej części ekwadorskiej Amazonii, jest według mnie ludobójstwem – mówi Ewa Ewart, autorka wstrząsającego dokumentu „Klątwa obfitości”.

Wprost

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” pojawia się temat abdykacji papieża Franciszka i komentarzy po słowach jednego z hierarchów. – Przeciwnicy Franciszka dostali prztyczka w nos. Ich guru, kard. Gerhard Müller w wywiadzie dla Vatican Insider powiedział, że żaden katolik nie może się domagać dymisji papieża ani stawiać mu formalnych oskarżeń – czytamy.

Do Rzeczy

– W tygodniku „Do Rzeczy” pierwszy wywiad z ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher, w którym odnosi się ona do materiałów opublikowanych na portalu DoRzeczy.pl. Chodzi m.in. o ujawnienie faktu zerwania rozmów dwustronnych z wicepremierem Jarosławem Gowinem, które miały być reakcją na wystąpienie ambasador w Sejmie 21 listopada, podczas którego krytykowała polski rząd za ingerencję w wolność mediów oraz krytykę stacji TVN.

Polityka

– Wielu uchodźców w irackim Kurdystanie żyje jednocześnie w dwóch światach: w jednym zaraz wracają do domu, w drugim – w miejscu obozowego namiotu – stawiają murowany dom. Przecież jakoś trzeba żyć – pisze Agnieszka Zagner. Przeczytamy również rozmowę z dr. Mateuszem Czesławem Strzeleckim, laureatem Nagrody Naukowej „Polityki” w kategorii nauk społecznych, o tym, jak uratować mieszkańców Grenlandii.

Sieci

W rozmowie Jacka Karnowskiego z Markiem Grabowskim, prezesem Fundacji Mamy i Taty („Piekło rozwodu”) dziennikarz porusza kwestię liczby rozwodów w Polsce i sposobów na jej ograniczenie. Grabowski podkreśla, że rozwód to trudna sytuacja nie tylko dla małżonków. – Każdy rozwód dotyka sporą grupę osób: nie tylko małżonków, lecz także dalszą rodzinę, znajomych, przyjaciół. W sumie możemy szacować, że rocznie z tym problemem mierzy się w Polsce milion osób.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze