10 listopada: Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

29 polskich centrów nauki i placówek popularyzujących naukę przygotowało specjalne atrakcje z okazji pierwszego Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki, który odbędzie się 10 listopada.

Na uczestników czekają interaktywne wystawy pokazy naukowe, gry i eksperymenty. Polskie obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki zorganizują instytucje działające w ramach Porozumienia Społeczeństwo i Nauka (SPiN).

„Centra nauki przede wszystkim inspirują do zdobywania wiedzy i poznawania świata wokół nas. Pokazują, że nauka i edukacja nie muszą kojarzyć się wyłącznie z jednym okresem życia: dzieciństwem, kiedy trzeba chodzić do szkoły i rozwiązywać zadania. Społeczeństwu trzeba pokazać, że edukacja jest istotnym elementem życia, z którym mamy styczność codziennie. Centra nauki nie są więc alternatywą dla szkoły, tylko uzupełnieniem systemu oświaty. Jego drugą nogą” – mówi PAP koordynator polskich obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki Tomasz Michalski z rzeszowskiego Stowarzyszenia ExploRes.

Polskie placówki zrzeszone w SPiN już w 2015 roku zorganizowały tzw. SPiN Day, podczas którego przygotowały wiele popularnonaukowych atrakcji dla swoich gości. W tym roku ta sama akcja wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki. W czwartek, 10 listopada, w całym kraju będą się odbywać pokazy naukowe, warsztaty, gry, będzie można samodzielnie eksperymentować na interaktywnych wystawach. Polskie obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki – SPiN Day objął patronatem wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Mapę z polskimi atrakcjami Międzynarodowego Dnia Muzeów i Centrów Nauki można znaleźć na stronie: http://bit.ly/2dfyM6k

Zobacz także
Wasze komentarze