fot. unsplash.com

12 najpiękniejszych cytatów o przyjaźni

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O tej niezwykłej relacji międzyludzkiej pisało wiele osób. Wybraliśmy dla Was kilka najpiękniejszych cytatów.

 1. – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
  – Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika” (Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek)
 2. Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać (Antoine de Saint-Exupéry)
 3. Prawdziwym przyjacielem jest ten, dzięki któremu staję się lepszy (św. Jan Paweł II )
 4. Prawdziwa, doskonała, trwała i wieczna przyjaźń to taka, której nie zniszczy zazdrość, nie osłabi jej podejrzenie, nie zerwie pragnienie władzy. W obliczu wielkich prób nie ustąpi, pod uderzeniami się nie załamie, wobec udręk nie ugięta, wobec wielu niesprawiedliwości niewzruszona (bł. Elred, opat)
 5. Przyjaźń jest najsłodszą słodyczą tej ziemi (św. Augustyn)
 6. To prawdziwa ulga mieć kogoś, przed kim możesz otworzyć własne serce, kogo możesz uczynić współuczestnikiem swoich intymności, komu możesz powierzyć swoje tajemnice (św. Ambroży)
 7. Wspaniałym środkiem, aby cieszyć się Bogiem, jest przyjaźń z Jego przyjaciółmi (św. Teresa z Avila)
 8. Możesz gromadzić wielkie skarby, ale nic nie jest tyle warte, ile szczery przyjaciel (św. Jan Chryzostom)
 9. Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka przyjaźń: wznosi go ponad proch ziemi (Zenta Maurina Raudive)
 10. Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość (św. Jan Bosko)
 11. Nie wiemy dokładnie, w którym momencie rodzi się przyjaźń. Kiedy się dzban napełnia kropla po kropli, w końcu jedna z nich przelewa dzban; w ten sposób seria aktów dobroci dotykają serca, aż wreszcie jeden z nich zapali w nim płomień przyjaźni. (R. Bradbury)
 12. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. (Antoine de Saint-Exupéry)
Zobacz także
Wasze komentarze