Fot. cathopic.com

5 duchowych kamyków od Maryi z Medjugorie, które pokonają szatana

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś czasami czujemy się bezsilni wobec zła i słabi jak mały Dawid wobec gigantycznego Goliata. Dlatego Matka Boża z Medjugorie poleciła, byśmy my także nosili przy sobie 5 takich duchowych kamieni, aby zmierzyć się ze złem.  

Kochane dzieci, módlcie się, abyście modły wzrastać duchowo i być bliżej Boga; wręczam wam pięć kamieni, które symbolizują broń przeciwko waszemu potężnemu GoliatowiDzięki nim będziecie mogły wygrać każdą bitwę – mówiła pewnego dnia Maryja w Medjugorie. 

Dzięki 5 kamieniom Dawid pokonał Goliata i dlatego Maryja daje nam 5 kamieni, by pomóc nam stawiać się silniejszymi w życiu duchowym i ostatecznie pokonać demona, który jest Goliatem naszego życia duchowego.

1. Pierwszy kamień to Eucharystia 


Eucharystia jest samym Jezusem – Żywym, Prawdziwym, Zmartwychwstałym. I dlatego Eucharystia jest sakramentem zbawienia. To, co uczynił Chrystus w Noc Paschalną, ta Ofiara, która się wtedy dokonała
, uobecnia się podczas Eucharystii. Tak jak wtedy Syn Boży pokonał śmierć i grzech, tak samo dokonuje się to w tych, którzy przyjmują Najświętszy Sakrament. 

Eucharystia to Sakrament Miłości Jezusa – to właśnie tam On daje nam wszystko. Kto się karmi Eucharystią, do tego szatan nie będzie miał dostępu.

2. Drugi kamień to spowiedź 
Spowiedź jest darem Zmartwychwstałego dla Kościoła.
 Tam możemy zostawić wszystko, co wiąże nas ze złem zamiast z Chrystusem. Jest błogosławieństwem, które przywraca nam pokój. Ten sakrament miłosierdzia jest po to, by na nowo obdarzać pokojem tych wszystkich, którzy utracili równowagę serca z powodu grzechu. 

 

Fot. cathopic.com

3. Trzeci kamień to Słowo Boże 


Słowo Boże jest światłem, które sprawia, że możesz wyjść z ciemności grzechu. Jest prawdą, która wyzwala od kłamstwa, jest Słowem samego Boga, który cały czas mówi do naszego serca i prowadzi nas, karmi nasz duchowy organizm. 


4. Czwarty kamień to post 


Post pomaga nam wzrastać w pokorze i umacnia naszą wolę, by łatwiej było opierać się zasadzkom demona.  

Post może mieć różne formy. Wiąże się ze stratą czegoś. Możemy pościć oczami, unikając pożądliwości rzeczy, których nie możemy mieć; ustami, unikając mówienia słów, które obrażają naszych braci. I wreszcie można pościć, jedząc mniej niż byśmy chcieli. 


Fot. cathopic.com

5. Piąty kamień to modlitwa różańcowa 

 

Maryja poleca  modlitwę w wielu objawieniach. Medytując tajemnice różańcowe, możemy przejść przez całe życie Jezusa. Razem z Maryją kontemplować życie Syna Bożego. 

Zobacz także
Wasze komentarze