5 rzeczy, których Bóg zrobić nie może

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prawdopodobnie cię to zaskoczy, ale są rzeczy, których Bóg zrobić nie może. Naprawdę. Przeczytaj te fragmenty Pisma Świętego, które dodadzą Ci siły do dobrego życia.

 

1. Bóg nie może kochać mniej (Łk 15, 21-22) 

Nawet, jeśli Go opuścisz, odejdziesz i będziesz żyć według własnego pomysłu, to Bóg i tak będzie cię kochał. Nadal będzie się cieszył na twój widok. Będzie czekał, by zapewnić cię o tym, że jesteś dla Niego najważniejszy, chce ci znów zaufać i na nowo dać największe bogactwa. 

Bóg jest miłością, więc nie może mniej kochać, bo wtedy byłby mniej sobą. 

2. Bóg nie może Cię opuścić (Rdz 28, 15; Iz 49, 15; Hbr 13,5) 

Nawet jeśli czułbyś się opuszczony przez najbliższych, niezrozumiany i zlekceważony, to Bóg chce ci powiedzieć, że On zawsze jest gotów być blisko twojego serca. On zawsze jest z tobą i chce cię chronić. Nigdy nie opuści. Dlaczego? Bo to obiecał. Obiecał, bo wie, jak łatwo ludziom zwątpić w Jego miłość. A dzięki obietnicy możemy się oprzeć na Jego słowie. 

Bóg jest wierny, zawsze dotrzymuje słowa.  

>>>Boliwia: policjanta uratowało Pismo Święte, które miał w kieszeni [WIDEO]

3. Bóg nie może zlekceważyć skruszonego serca (Ps 51, 19) 

Nawet jeśli popełnisz najcięższe grzechy, tak wielkie, że inni cię odrzucą, a ty będziesz gardził sam sobą, to Bóg będzie z tobą. Jest tylko jeden warunek. Musisz przyznać się przed sobą i przed Bogiem, że nie dałeś rady, że popełniłeś te wszystkie grzechy. Musisz wtedy naprawić zło, które zrobiłeś innym ludziom. A Bóg nie chce od ciebie innej ofiary niż twoje serce. Chce wziąć je w swoje ręce, by odbudować i uczyć miłości. 

Bóg jest Stwórcą, dlatego może na nowo stwarzać serce, które odda się w Jego ręce. 

4. Bóg nie może stanąć bezradny (Mt 19,26) 

Nawet, jeśli stajesz bezradny wobec jakiejś sytuacji czy w związku ze swoją słabością, to Bóg jest większy od tego. On pokonał zło. Pokonał śmierć. Nie bój się więc, że jesteś w beznadziejnej sytuacji. Bo masz zapewnienie Boga o Jego miłości i obietnicę, że nigdy cię nie opuści. Możesz Mu zaufać, że nawet w rozpaczy i sytuacji bez wyjścia pokaże ci, w jaki sposób odnaleźć nadzieję, szczęście i miłość. 

Bóg jest wszechmocny, to znaczy, że nic nie powstrzyma Go przed tym, by zbawić, jeśli tylko człowiek tego pragnie. 

5. Bóg nie może wystawić cię do wiatru (Mt 19,29) 

Nawet jeśli inni cię oszukali i rozczarowali, to możesz być pewien, że Bóg tego nie zrobi. On naprawdę traktuje ciebie serio. I dlatego nie rzuca słów na wiatr, składając ci obietnicę, że jeśli oddasz Mu swoje życie, to On da ci swoje. Jego życie to znaczy życie wieczne. On tak poważnie traktuje twoje zbawienie, że oddał swojego Syna, by mogło się to dokonać. By ci udowodnić, że jest w stanie zrobić wszystko, żebyś mógł być wiecznie szczęśliwy. 

Bóg jest Zbawicielem, dlatego kiedy chce, by człowiek oddał Mu życie, to nie ma innego celu, jak tylko zbawienie tej osoby. 

>>>W jednej chwili został uzdrowiony z kilkunastoletniej narkomanii. Bardzo mocne świadectwo [WIDEO]

 

Zobacz także
Wasze komentarze