Anioły Miłosierdzia

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Św. Jan Paweł II mówił, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Słowa te bez wątpienia wzięły sobie do serca osoby tworzące Fundację „Anioł Miłosierdzia”. Realizację przesłania Jana Pawła II możemy zauważyć w podejmowanych przez nich dziełach.  

„Anioł Miłosierdzia” to fundacja, którą tworzą członkowie Wspólnoty „Miłość i Miłosierdzie Jezusa”, a także wolontariusze do niej należący. Jak można przeczytać na stronie internetowej Fundacji, ich działalność to duchowe skrzydła, gdzie na jednym skrzydle jest niesiona Miłość, a na drugim Miłosierdzie. Osoby działające w Fundacji swoją pomocą chcą otoczyć wszystkich chorych i cierpiących, kierując się słowami Jezusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40). 

Fundacja z jednej strony wspiera dzieła i inicjatywy wspólnoty „Miłość i Miłosierdzie Jezusa”, z drugiej natomiast prowadzi działalność ewangelizacyjną, charytatywną oraz społeczną. Pomaga rodzinom rozbitym, ubogim, samotnym matkom, a także niepełnosprawnym i opuszczonym dzieciom. Wspiera ofiary katastrof, osoby bezrobotne oraz inicjatywy pro-life. „Anioł Miłosierdzia” organizuje też charyzmatyczne spotkania modlitewne. Zakres działania Fundacji jest więc naprawdę szeroki. 

Istnieją szczegółowe programy pomocy, o których Fundacja informuje na swojej stronie internetowej. Jednym z nich jest program „Nie zabraknie mi nigdy chleba”, który polega na pomocy rodzinom i osobom żyjącym w trudnych warunkach. Program „Idę do szkoły” został stworzony, by pomagać dzieciom w wieku szkolnym, które pochodzą z rodzin niepełnych i wielodzietnych lub tych z trudną sytuacją finansową. Dzieci te otrzymują podstawowe przybory szkolne, a także ubrania i obuwie. Pozostałe programy mają na celu szykowanie paczek świątecznych dla potrzebujących, zakup leków i materiałów medycznych dla chorych, a także oferowanie pomocy merytorycznej, prawnej czy duchowej osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Fundacja prowadzi również sklep internetowy, w którym można kupić m.in. książki, modlitewniki, kalendarze i wiele religijnych gadżetów. Natomiast relacje z działań prowadzonych przez Fundację można znaleźć na ich profilu na Facebooku.

Dla osób tworzących Fundację ważne jest również modlitewne wsparcie, do którego zachęcają na swojej stronie internetowej. Prosimy Was także o modlitwę za nas, abyśmy byli wierni natchnieniom Ducha Świętego i Wolę Bożą wypełnili do końca. Pragniemy ,aby każdego dnia na nowo nasze serca stawały się miłosierne mocą Boga przez Niepokalane Serce Maryi. I Ty możesz zostać Aniołem Miłosierdzia wspierając to dzieło do którego Bóg zaprosił nas i zaprasza każdego, któremu los człowieka nie jest obojętny.

Zobacz także
Wasze komentarze