Fot. Pexels

Chcesz odpocząć na wakacjach? Tych błędów unikaj  

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nareszcie nadszedł upragniony urlop. Miejsce wybrane, walizki już stoją w przedpokoju. Cieszysz się, że wreszcie „wyrwiesz się” z codziennej rutyny. Jednak wyjazd szybko mija, ty po przyjeździe nadal odczuwasz zmęczenieJak możesz spędzić urlop, aby naładować akumulatory na długo? 

Psychologowie mówią, że najlepiej wyjechać na trzy tygodnie. Przez pierwsze dni nadal jesteśmy myślami w pracy, potem aklimatyzujemy się, a dopiero w ostatnim tygodniu zaczynamy relaksować się „na całego”. Jednak rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na tak długi urlop. Jeśli mamy kilka wolnych dni, to warto maksymalnie wykorzystać je na wypoczynek. Zmiana otoczenia często nie wystarczy. Czego powinniśmy unikać na wakacyjnym wyjeździe? 

Żadnej pracy się nie boję 

Postaraj się nie myśleć o pracy na urlopie. Wbrew pozorom dla wielu osób to wyzwanie. Wyłącz służbową komórkę, nie sprawdzaj poczty. Maile przejrzysz, jak wrócisz. Teraz jest czas „ładowania baterii” na kolejne dni, także te, które spędzisz na wytężonej pracy. Im więcej odpoczniesz na urlopie, tym później Twoja praca będzie bardziej efektywna. 

Wszystko jest bez sensu 

Za zimo, za ciepło, woda za słona, a w ogóle ten pensjonat jest beznadziejny… Marudzenie potrafi zepsuć humor niejednej osobie. Nie warto tego robić sobie i innym. Wakacyjny odpoczynek od narzekania? Jesteśmy na „tak”! 

Facebook nie zając, nie ucieknie 

Wakacyjny detoks od mediów społecznościowych każdemu dobrze zrobi. Facebook, Twitter i Instagram przetrwają bez twojej aktywności. Odpoczną nie tylko palce, ale przede wszystkim głowa, a i znajdziesz czasu więcej czasu na relaks.  

Przesiadywanie przed też telewizorem nie sprawi, że odpoczniesz, nawet jeśli będziesz oglądać filmy podróżnicze. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez korzystania z TV i Internetu, to spróbuj ograniczyć te czynności. 

Ciągle pada 

Nie zawsze trafia się na wymarzoną pogodę. Jednak to nie przeszkoda, by dobrze spędzić czas. Warto zaopatrzyć się w parasol, a nawet płaszcz przeciwdeszczowy i pójść na spacer. Świeże powietrze korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. A może wybierzesz się do muzeum albo klimatycznej kawiarni? Jeśli jednak warunki atmosferyczne nie sprzyjają opuszczeniu kwatery, to zrób coś, czego zwykle z braku czasu nie robisz. Co powiesz na wieczór gier planszowych, karaoke, kalambury albo ciekawy film? Zaproś bliskich do wspólnej zabawy. Wbrew pozorom nuda męczy. 

Zwiedzaj, ale z głową  

Plan wyjazdu wypełniony po brzegi. Trzeba jeszcze „zaliczyć” zamek z XV w., a wakacje w Zakopanem bez Giewontu nie „liczą się”. Wszyscy znajomi tam byli? To nic. Ty nie musisz. Jeśli nie interesują cię zabytki i wolisz spacerować po dolinkach, to pozwól sobie na to. Nic na siłę. Możesz na kilka godzin rozdzielić się z rodziną, przyjaciółmi, a jeśli to niemożliwe, to ustalcie taki plany wycieczek, aby każdy „znalazł” coś dla siebie. Wiele osób na wakacjach zwiedza po kilkanaście godzin dziennie, a potem ze zmęczenia pada na łóżko. Czy to dobry sposób na prawdziwy odpoczynek? 

Bez selfie się nie obędzie 

Zdjęcia to super sprawa. Fotografie sprawiają, że na zawsze możemy utrwalić piękne chwile. Jednak warto zachować rozwagę, bo zatrzymywanie się na każdym kroku „na selfie” też potrafi być na dłuższą metę męczące, zwłaszcza dla towarzyszy wyprawy. A zmęczona twarz i kwaśna mina nienajlepiej wychodzą na zdjęciu.  

Bez czego nie wyobrażacie sobie wakacyjnych wyjazdów, a co wam nie daje odpoczywać na urlopie?  

Zobacz także
Wasze komentarze